Jump to content

Nadležnost za izricanje sudskih penala


nn2

Preporučene objave

Molim vas, ako me netko može uputiti u postupak.

 

Dobila sam rješenje o ovrsi za ispunjenje nenovčane obveze u roku 15 dana.Kada ispunim obvezu, na koji način to dokazujem odvjetniku ovrhovoditelja? Nadalje Fina će dobiti rješenje o ovrsi za troškove postupka, ja bih to platila da ne ovršuju račun, na koji način?

Puno hvala

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

Najprije se obratite usmenim putem odvjetniku ovrhovoditelja i dogovorite ispunjenje svoje obveze. Također dogovorite i plaćanje za troškove postupka, s time da istaknite da Vam je jako bitno da Vam se račun ne ovršuje. Zatražite njegovu e-mail adresu.

 

Nakon tako obavljenog razgovora pošaljite mu mail s kratkim sadržajem dogovorenog.

 

Glede dokaza o ispunjenju Vaše nenovčane obveze bilo bi poželjno sastaviti zapisnik o tome. Bilo bi dobro da odvjetnik ovrhovoditelja bude prisutan tom ispunjenju i da Vam zapisnik potpiše. Ako to ne želi, tada angažirajte dva svjedoka i ako možete neku službenu osobu (sudskog ovršitelja, policajca, komunalnog redara...) koji će također potpisati zapisnik. Krajnja solucija je angažiranje javnog bilježnika da izvede radnju posvjedočenja činjenica.

 

Nakon toga taj zapisnik pošaljite u sudski spis i odvjetniku ovrhvoditelja.

 

To bi trebalo biti dovoljno.

 

Evo, nadam se da sam Vam barem malo pomogao.

 

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, hvala vam puno

Danas sam u Fini saznala da mi se ne može ovršiti račun za plačanje troškova ovrhe, jer rješenje nije donio moj sud prebivališta već sud gdje se nekretnina nalazi, sada ne znam trebam li se žaliti, jer žalba ne odgađa ovrhu. Sud na čijem je području nekretnina je donio odluku o sudskim penalima i troškovima ovrhe, ali ovršni zakon kaže da je nadležan sud prebivališta ovršenika. Sada ne znam što da radim, a htjela bih da se sve to već jednom završi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovršni zakon kaže da je nadležan sud prebivališta ovršenika.

Članak 260.Ovršnog zakona

Ako je ovršenik dužan po ovršnoj ispravi obaviti određenu radnju ili trpjeti određene

radnje ili se suzdržati od određene radnje, za odlučivanje o prijedlogu za ovrhu i za

provedbu ovrhe mjesno je nadležan sud na čijem području ovršenik treba ispuniti

obvezu po ovršnoj ispravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 260.Ovršnog zakona

Ako je ovršenik dužan po ovršnoj ispravi obaviti određenu radnju ili trpjeti određene

radnje ili se suzdržati od određene radnje, za odlučivanje o prijedlogu za ovrhu i za

provedbu ovrhe mjesno je nadležan sud na čijem području ovršenik treba ispuniti

obvezu po ovršnoj ispravi.

 

Hvala vam, idem opet u Finu, reći ću im za taj članak.

Oni su izgleda mislili da je članak 246.

Za odlučivanje o prijedlogu za izricanje sudskih penala mjesno je nadležan sud prebivališta ili sjedišta ovršenika u Republici Hrvatskoj, a ako ovršenik nema prebivalište ili sjedište u Republici Hrvatskoj sud prebivališta ili sjedišta ovrhovoditelja u Republici Hrvatskoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima smisla njihovo tumačenje nadležnosti,budući da se nije išlo prijedlogom za ovrhu već kako kažete prijedlogom za izricanje sudskih penala,a što nije jedno te isto,uprkos činjenici da su i sudski penali jedan vid prisiljavanja na izvršenje ovršne odluke na radnju.

p.s.smije li se znati ugrubo na kakvu ste to radnju obvezani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima smisla njihovo tumačenje nadležnosti,budući da se nije išlo prijedlogom za ovrhu već kako kažete prijedlogom za izricanje sudskih penala,a što nije jedno te isto,uprkos činjenici da su i sudski penali jedan vid prisiljavanja na izvršenje ovršne odluke na radnju.

p.s.smije li se znati ugrubo na kakvu ste to radnju obvezani.

Riješeno.

Platili, zatvorili otvor koji smo probili i sada ćemo slikati i obavijestiti sud i odvjetnika.

Hvala svima na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija