Jump to content

Prava majke i djeteta


anonimno

Preporučene objave

Nalazim se u suživotu sa ocem svog djeteta. Zakonski je priznao očinstvo. Ja i on nismo vjenčani već je on u braku sa stranom državljankom. Živimo zajedno na istoj adresi 3 godine. Imamo zajedničko dijete od 2,5 godine

Dali ja i dijete imamo ikakva prava ukoliko dođe do razdvajanja našeg odnosa uzrokovano dugotrajnim nesuglasicama. Kao majka djeteta imam zaposlenje u njegovoj tvrtki. Znači, totalno sam ovisna o ocu svog djeteta. Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovana,

 

Otac je priznao dijete prema tome slijedi obveza plaćanja uzdržavanja ukoliko se razvrgne izvanbračna zajednica. I u slučaju da nikada niste živjeli zajedno, a priznao je očinstvo, on treba plaćati uzdržavanje za dijete, bio on u braku s nekom drugom ženom ili ne. I niste totalno ovisni. Potražite pomoć u CZSS, poradite na tome da nađete drugi posao. Pozdrav, Vida

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dijete iz ivanbračne zajednice kao što je vaša ima isto pravo kao i dijete rođeno u bračnoj zajednici.Isto tako vi imate određena prava bez obzira što niste vjenčani, bez obzira što je on u braku sa drugom ženom, živite zajedno..i da bi dokazali to u bilo kojem postupku koji zahtijevate dovoljna su vam dva svjedoka.

Savjetujem Vas da potražite pravni savijet u Udruzi B.A.B.E. ili ili Centu za socijalnu skrb. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija