Jump to content

Obveze za izvanbračno dijete


barfly314

Preporučene objave

iz veze je rođen sin koji sam ima 6 mjeseci. ima moje prezime, no majka i ja nismo ni u kakvoj vezi osim spolne bili.

ja sam otac i unesen sam u rodni list i to nitko ne spori.

majka mi ne da da viđam sina, eventualno na kapaljku, a odbija kontakt i viđanje sina sa mojim sinom iz prvog braka.

želim platiti alimentaciju nekakvu realnu pa čak i malo veću. za sina iz 1. braka dajem 1400 kn, imam plaću cca 8000 kn, a majka kaže "naplaćat ćeš se ti alimentacije, jer imaš imovine".

da, imam imovine, građevinskih čestica, suvlasništva nekretnina i sl.

naravno, ne kapitaliziram to.

kupujem malom što treba.

rekla mi je da svoja prava zahtjevam tužbom.

ona neće tužiti, jer je svjesna da bi presudom dobila manje nego sada dajem.

koliko bi realno bilo da sud presudi alimentaciju i koliko često viđanja mogu očekivati u presudi za tako malo dijete i gdje?

s obzirom da mi ne dozvoljava da vidim maloga, kome da se obratim i jedino što mi pada napamet je tužba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a sto ako roditelj ima petero djece a nije zaposlen!?!? - nazalost i takovih slucajeva ima!

 

zato je na sudu da svaki slucaj razmotri pojedinacno i uz kontatk sczss-om donese odluku...

 

a vi svoja prava ako se ne mozete dogovoriti morate traziti na sudu, te onda temeljem sudske presude zatraziti "ovrhu" nad djetetom ako se majka iste ne bude pridrzavala...

 

skroz nejasno-što ako ima roditelj petero djece a minimalni prihod mu je garantiran? da li se odbija onda od plaće minimalni prihod, a ostalo se dijeli na 5?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

s obzirom da mi ne dozvoljava da vidim maloga, kome da se obratim i jedino što mi pada napamet je tužba.

 

sumnjivo je to što brani kontakte i viđanja pa i sa "bratom".

ako niste bili u nekoj dužoj vezi nebi bilo loše provjeriti ko je uistinu otac djeteta.

danas postoji DNA metoda koja sa 99% sigurnošću da pravu informaciju. ako DNA pokaže da si otac plaćaj i trpi.

prije metoda po krvi dala rezultat sa 50% sigurnošču ( možda je ako se poklapa krvna grup)

nemoj za par godina da se kaješ što nisi provjerio.

do 7 godine djeteta možeš osporavati očinstvo.

neka o alimentaciji odluči sud a ne dogovor.

ako se vežeš za djete gotovo je bez obzira ko je djetetov biološki otac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija