Jump to content

Penali otkaz


axelon

Preporučene objave

Pozdrav

Zelim dati redovan otkaz ugovora o radu na odredeno te odraditi otkazni rok koji je i predviđen samim ugovorom ali imam stavku da ako dajem otkaz u vrijeme povecanog obima posla koje traje 9 mj od 12mj u godini moram jos isplatiti poslodavcu 40 000kn da li je to zakonski opravdano?

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni, ovakva odredba nije u skladu sa zakonom.

 

Razumijem da poslodavac u slučaju otkaza ima poteškoću u vidu relativno brzog gubitka radnika, ali zato ga se štiti otkaznim rokom, a u kojem roku zasigurno može pronaći zamjenu, tako da ne vidim osnovu za takvu odredbu u vašem ugovoru o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Zelim dati redovan otkaz ugovora o radu na odredeno te odraditi otkazni rok koji je i predviđen samim ugovorom ali imam stavku da ako dajem otkaz u vrijeme povecanog obima posla koje traje 9 mj od 12mj u godini moram jos isplatiti poslodavcu 40 000kn da li je to zakonski opravdano?

 

Zahvaljujem

 

Ništetnost pojedinih odredaba

Članak 296. (stari ZOO čl.143.)

(1) Ništetne su odredbe općih uvjeta ugovora koje, suprotno načelu savjesnosti i poštenja, prouzroče očiglednu neravnopravnost u pravima i obvezama strana na štetu suugovaratelja sastavljača ili ugrožavaju postizanje svrhe sklopljenog ugovora, čak i ako su opći uvjeti koji ih sadrže odobreni od nadležnog tijela.

 

primjenjuje se zakon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija