Jump to content

Kažnjavan, zaposlenje u MUP-u


Felix097

Preporučene objave

Imam pitanje, dobio sam za travu uvjetnu kaznu s rokom kušnje od 2 godine, to će mi isteći sad za par mjeseci, hoću li se moći zaposliti u MUPu nakon što mi prođe uvjetna, ili tek nakon par godina kad se briše iz evidencije. Netko mi je rekao da mogu radit, ali ne na poslovima na kojima se ima uvid u osjetljive podatke, ne znam da li obični posao u administraciji obuhvaća to.

 

I zanima me da li se radi samo za MUP sigurnosna provjera, ili još negdje, recimo u Ministarstvu obrane.

 

I još me zanima ako uzimam neke lijekove kao što je Normabel, da li se onda mogu zaposlit, jer znam da se i to pita, i da li kad rade provjeru traže dokumentaciju o tome od doktorice opće prakse samo tako, bez sudskog naloga.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nećeš moći. Za zaposlenje u MUP-u se obavlja provjera osobne dostojnosti, a s ovakvim djelom (kaznenim ili prekršajnim, svejedno) ju nećeš proći, bez obzira na rehabilitaciju.

 

Što se tiče MORH-a, ne znam opseg njihovih provjera.

 

Zanimljivo. Bio sam na jednoj pol. fešti gdje se iz meglajtice izvadio zaplijenjeni "obiteljski".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

I još me zanima ako uzimam neke lijekove kao što je Normabel, da li se onda mogu zaposlit, jer znam da se i to pita, i da li kad rade provjeru traže dokumentaciju o tome od doktorice opće prakse samo tako, bez sudskog naloga.

 

Hvala.

Normabel se koristi u liječenju tjeskobe, težih slučajeva nesanice, mišićnog spazma,cerebralne spastičnosti i još nekih stvari.

Pa ako vaše buduće radno mjesto ne dozvoljava ove simptome, u gabuli ste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Normabel se koristi u liječenju tjeskobe, težih slučajeva nesanice, mišićnog spazma,cerebralne spastičnosti i još nekih stvari.

Pa ako vaše buduće radno mjesto ne dozvoljava ove simptome, u gabuli ste.

 

Stvarno ne znam kako se to kojom metodom utvrđuje da li dozvoljava, ali ovo mi nema baš logike, znači ako imam te probleme i ne liječim se, onda mogu normalno radit takav, a ako uzimam lijek za to i dobro sam, ali oni saznaju da uzimam lijek, onda ne mogu radit.:tikvan:

 

I zanima me da li mogu oni to saznat od mog doktora i bez sudskog naloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijek sam po sebi nije prepreka. Na zadnjem liječničkom je bilo kolega koji su pili normabele radi ozljeda u prometnoj nesreći i nije bilo nikakvih problema.

Malo čudno s obzirom na dijagnoze zbog kojih se taj lijek propisuje. Moguće je da se radi o PTSP-u poslije prometne , a koji ima kraći učinak.

Upravljanje vozilima i strojevima

 

Ovaj lijek ima utjecaj na sposobnost upravljanja vozilima i strojevima jer može izazvati pospanost,oslabiti koncetnraciju i usporiti Vaše reflekse.

Naročito su ove smetnje izražene u slučaju nedovoljnog sna, kao i uz istodobnu konzumaciju alkoholnih pića.

Ima tu još dosta nuspojava, a koje nisu spojive s poslom policajca (ako se radi o policajcu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo čudno s obzirom na dijagnoze zbog kojih se taj lijek propisuje. Moguće je da se radi o PTSP-u poslije prometne , a koji ima kraći učinak.

Upravljanje vozilima i strojevima

 

Ovaj lijek ima utjecaj na sposobnost upravljanja vozilima i strojevima jer može izazvati pospanost,oslabiti koncetnraciju i usporiti Vaše reflekse.

Naročito su ove smetnje izražene u slučaju nedovoljnog sna, kao i uz istodobnu konzumaciju alkoholnih pića.

Ima tu još dosta nuspojava, a koje nisu spojive s poslom policajca (ako se radi o policajcu).

 

Potvrđujem da se daje i za neke druge tegobe, primjerice, trudnicama radi suzbijanja preranih (lažnih) trudova. Vlastito iskustvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija