Jump to content

dali se moze darovati nekretnina koja je na sudu


oltea

Preporučene objave

Postovani,

molim savjet u slijedecem:

Naslijedila sam zemlju of pokojne mame. Ujak osporava vlasnistvo. Sud je odbacio tuzbu ali ujak trazi reviziju I ona je u toku.

Ja zivim u diaspori I ne mogu se time baviti.

Poklonila bi zemlju necaku koji je student. Njegova mama bi se zalozila I brinula za sud u njegovo ime.

Dali je to moguce, I kako, pravno obaviti?

Hvala lijepa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naslijedila sam zemlju of pokojne mame. Ujak osporava vlasnistvo. Sud je odbacio tuzbu ali ujak trazi reviziju I ona je u toku.

Hvala lijepa.

 

ujak (mamin brat) nemože biti nasljednik pored tebe koja si kći ostaviteljici.

 

koji je razlog osporavanja nasljedstva? da nije kupoprodajnim ugovorom kupio predmetnu zemlju? mora dokazati da je isplatio kupoprodajnu cijenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man,

necak je student 22 godine I sportas koji puno putuje, pa bi njegova mama se za to brinula.

Bovu,

ujak tvrdi da je zemlja njemu darovana (pokojni baba I dida) usmenim putom I zato sto je bio jedini sin

Moja mama je imala darovni ugovor I vlasnik je u gruntovnici

dali on to može dokazati?

zašto se nije upisao kao vlasnik? darovni ugovor poništio je predhodno usmeno darovanje (ako je i postojalo). ko prvi upiše vlasništvo ta je vlasnik.

 

. ODUSTANAK OD DAROVANJA

Članak 492.

Darovatelj može, sve dok njegova obveza na ispunjenje ne dospije, odustati od ugovora o darovanju, ako se poslije sklapanja ugovora njegovo imovinsko stanje toliko pogorša da bi ispunjenje ugovora ugrozilo njegovo uzdržavanje, odnosno onemogućilo ispunjavanje njegove obveze davanja uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man,

necak je student 22 godine I sportas koji puno putuje, pa bi njegova mama se za to brinula.

 

Aludirao sam na ovaj dio o brizi majke, no vidim da sam vas krivo shvatio.

 

Sve u svemu, pravnih zapreka za darovanje nema, a osobno sumnjam da će ujak moći dokazati svoje navode kroz reviziju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija