Jump to content

Zanimljivo -molim Vas mišljenje - alimentacija


anonimno

Preporučene objave

Razvedena sam (službeno) 4 mjeseca, razdvojena više od 3 godine. Već godinu dana otac naše dvoje maloljetne djece njih ne viđa, ne pita za njih, a niti plaća alimentaciju koja je po presudi suda dosuđena u iznosu od 750 kuna po djetetu. Živi sa drugom ženom, u njenom stanu neprijavljeno-naravno, sa njenim djetetom, radi neprijavljeno u njenoj firmi, službeno je na Birou za zapošljavanje - uredno već 3 godine tamo evidentiran, bez ikakve vlastite imovine.

Obratila sam se pred mjesec dana Državnom odvjetništvu, pošto nemam financijske mogućnosti za odvjetnike i privatnu tužbu, ali njihov odgovor me neugodno iznenadio: NITI ONI, A NI CENTAR ZA SOCIJALNU SKRB NISU DUŽNI NIŠTA PODUZIMATI PROTIV NEODGOVORNOG OCA 6 MJESECI OD PRAVOMOĆNOSTI PRESUDE!!!! Dal to znači da djeca 6 mjeseci ne trebaju jesti, oblačiti se, školovati se, jednom rječju živjeti!?? Pitam Vas je li taj odgovor koji sam dobila zaista točan, molim da mi netko odgovori....Unaprijed zahvaljujem i pozdravljam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud na različite načine određuje visinu alitmentacije!

Ako se supružnici dogovore onda je u pravilu to iznos alimentacije, stoga u tom pogledu na samom ročištu za rastavu treba inzistirati. Ako dogovora nema onda ovisi gdje i kako radi suprug.

Naime, ako ima primanja koja su u pravilu javna /dakle bez rada na crno/ onda se određuje u postotku od plaće, a ako ne ili primanja ovise od mjeseca do mjeseca onda se određuje u određenom iznosu po djetetu /ovisno od prosječnog primanja roditelja, potrebe djeteta i drugih uvjeta/.

Kada se ide po postotcima, onda je obično oko 15-25% za jedno dijete /ovisno o dobu djeteta, drugim obvezama roditelja i td./, do negdje 40% mjesečnog primanja za više djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija