Jump to content

tužili dijete i solidarna odgovornost roditelja


martina0701

Preporučene objave

Između srednje škole i roditelja i učenika je zaključen ugovor o školovanju.

Tim ugovorom je ugovorena je:

A) cijena školarine za svaku godinu

B)ugovara se način plaćanja školarine i da se roditelji obvezuju plaćati školarinu u 4 obroka za svaku godinu školovanja sa rokom dospijeća za svaki obrok posebno.

 

Polovicu iznosa školarine za prvu godinu smo platili.

 

Ugovor je jednostrano raskinut o strane nas roditelja nakon prve godine i sada škola tuži nas roditelje i naše dijete da smo nas troje solidarno dužni platiti školi preostali neisplaćni dio školarine.

 

Moje pitanje je:

1. da li škola može tužiti moje dijete budući on po ugovoru nije preuzeo ikakv obvezu obvezu plaćanjaveć mi roditelji?

2. jesmo li nas troje solidarno odgovorni?

ja smatram da mi roditeli nismo solidarno odgovorni za isplatu već da je naša odgovornost podjeljena jer solidarna odgovornost nije ugovorena

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predmnjeva solidarnosti vrijedi kod djeljivih obveza kod trgovačkih ugovora, što smatram da ovo nije, što znači da je solidarnost trebala biti ugovorena. Novčana obveza jest djeljiva obveza.

 

Međutim, što Vama znači ako osporite solidarnost - to će značiti ne da otac i majka snose solidarno 100, već da otac snosi 50, a majka 50, u izreci presude, i opet mi se čini da ste tu gdje jeste, osim ako jedan od roditelja nema imovine i od kojega se ne može naplatiti.

 

Nadalje, što točno piše u ugovoru oko solidarnosti i obveze djeteta, možda ne piše baš točno "solidarno", ali piše "od bilo kojega od njih u cijelosti naplatiti", što se opet svodi na isto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija