Jump to content

Darovanje u zamjenu za otplatu duga


denny

Preporučene objave

Pozdrav, molim za savjet. Dakle situacija je takva da smo suprug i ja pola kuće kupili od moje tete prije nekoliko godina. U drugom dijelu kuće živi moj otac koji je zapao u dugove koje ne može platiti pa predlaže meni i bratu koji ne živi ovdje da nam darovnim ugovorom da svoj dio kuće u zamjenu za plaćanje dugova. Moj brat se nikako ne izjasnjava o tome a dani prolaze.. Da li bih ja trebala procijeniti nekretninu prije sklapanja darovnog ugovora ukoliko dođe do toga da ću ja sama morati platiti dugove zbog opasnosti od ovrhe i umanjiti bratov dio za taj iznos pošto do dogovora ne dolazi a ja ne želim nikoga oštetiti i želim da moj brat također dobije svoj dio, ali opet nije u redu da ja plaćam sve?

uređeno: od denny
Ispravak rečenice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono što ćete Vi u stvarnosti učiniti i što ćete se uspjeti dogovoriti s bratom i ocem nije nešto što bi Vam bilo tko osim Vas mogao prognozirati. Postoje različiti pravni načini na koji Vi to možete učiniti, ali to ovisi o Vašem dogovoru - to u biti nije darovanje, već kupoprodaja, jer ćete Vi kupiti kuću, a Vaš otac će s kupovninom podmiriti svoje dugove. Mislim da nema potrebe da procjenjujete kuću, kad znate koliko ste platili teti polovicu kuće prije nekoliko godina, i mislim da se možete rukovoditi tim iznosom, osim ako smatrate da bi brat ili otac mogli kasnije osporavati kupoprodajnu cijenu. Hoćete li brat i Vi kupiti svatko po jednu preostalu četvrtinu kuće ili ćete mu Vi kasnije prodati četvrtinu ako on izrazi želju za time, to također ovisi o Vašem dogovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, molim za savjet. Dakle situacija je takva da smo suprug i ja pola kuće kupili od moje tete prije nekoliko godina. U drugom dijelu kuće živi moj otac koji je zapao u dugove koje ne može platiti pa predlaže meni i bratu koji ne živi ovdje da nam darovnim ugovorom da svoj dio kuće u zamjenu za plaćanje dugova. Moj brat se nikako ne izjasnjava o tome a dani prolaze.. Da li bih ja trebala procijeniti nekretninu prije sklapanja darovnog ugovora ukoliko dođe do toga da ću ja sama morati platiti dugove zbog opasnosti od ovrhe i umanjiti bratov dio za taj iznos pošto do dogovora ne dolazi a ja ne želim nikoga oštetiti i želim da moj brat također dobije svoj dio, ali opet nije u redu da ja plaćam sve?

 

možeš ocu pozajmiti potrebnu svotu novca(na godinu dana bez kamata) i upisa hipoteku na njegovoj 1/2 kuće. niko neće kupiti kuću opterečeno hipotekom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možeš ocu pozajmiti potrebnu svotu novca(na godinu dana bez kamata) i upisa hipoteku na njegovoj 1/2 kuće. niko neće kupiti kuću opterečeno hipotekom.

 

da, na ovaj način izbjegavate stjecanje prava vlasništva na toj polovici, pa ostavljate mogućnost bratu da to iza oca naslijedi u polovici - kažem, pravni modaliteti kako to možete izvesti su različiti, ali sve ovisi o tome kakav ćete svi troje dogovor moći postići.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija