Jump to content

B2 kapital


ivana2204

Preporučene objave

Pozdrav.danas sam dobila prijedlog za ovrhu temeljem vjerodostojne isprave od b2 kapital.

Naime imala sam dug po tekucem racunu  u splitskoj banci od 3000kn.u meduvremenu sam ostala bez posla.da bi me kao suduzniku u stambenom kreditu banka dodatno zaduzila za otprilike 2500 kn jer jamac nije platio ratu kredita tako da je taj dug narastao.banka je taj dug prodala b2 kapitalu.i sad oni od mene potrazuju oko 11000 kn sa kamatama.nigdje na prijedlogu za ovrhu ne pise datum od kad je taj dug i kada ga je b2 kapital preuzeo a ne mogu se sjetit jesam li ja ista dobila pismeno.taj je dug nastao između 2009 i 2011.

Sto mi je činiti.da li se mogu pozivati na zastaru ili ne.imam rok 8 dana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se radi o 2011. godini i ukoliko u međuvremenu niste ništa plaćali ni na drugi način (priznanjem i davanjem garancija) priznali dug vrlo je vjerojatno da je dug barem dijelom u zastari! Ipak budući da bi vaš prigovor na prijedlog za ovrhu izazvao određene dodatne troškove (barem dvije tisuće kn) o tome morate sami odlučiti jer ćete sami snositi određene posljedice ili blagodat tog čina! Na vašem mjestu ja bih prigovorio da je potraživanje u zastari kao i da sumnjate u njegovu utemeljenost budući da vam B2 kapital a ni raniji vjerovnik (banka) nikada nije dostavio analitičku knjigovodstvenu karticu na kojoj se vidi struktura i navodna ročnost duga, ali da po vašim evidencijama takvo potraživanje nije utemeljeno i u zastari! U svakom slučaju prigovorom će se rješenje o ovrsi staviti van snage i prebaciti na odlučivanje nadležnom Općinskom sudu, a tamo kako bude!:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , ivana2204 je napisao:

Pozdrav.danas sam dobila prijedlog za ovrhu temeljem vjerodostojne isprave od b2 kapital.

Sto mi je činiti.da li se mogu pozivati na zastaru ili ne.imam rok 8 dana

piši prigovor javnom bilježniku. u prigovoru navededi promašenu aktivnu legotimaciju ovrhovoditelja.

navedi da nisi dobila ugovor o otkupu duga . pozovi se na zastaru potraživanja duga.

u postupku pred sudom traži uplatnicu kojom dokazuju plaćnje po ugovoru. ako uplatnice nema ugovor o otkupu duga je fiktivan. neće škoditi da tjekom postupka navedeš da je ugovor fiktivan.

možda bi bilo dobro da te zastupa odvjetnik. košta ali ako dobiješ spor mežeš dobit povrat nužnih troškova.ako ih tražiš.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
  • 11 mjeseci kasnije...

EEvo mene opet.danas sam dobila poziv na rociste.uz to mi je poslan podnesak odv.drustva koji su opunomocenici b2 kapitala u kojem u cijelosti pobijaju noj prigovor.

U prigovoru sam napisala da osporavam osnovu i visinu potrazivanja te pozval se na zastaru.u podnesku odv.drustvo navodi sjedece

-da sam sklopila ugovor o tekucem racunu sa bankom od 10.5.2007.(salju dokaz ugovr o tekuvem racunu)

-navode da je banka otkazala ugovor 31.3.2014 sa otkaznim rokom os 2mjeseca ,protokom tog roka 31.5 na naplatu dospjeva cjelokupno potrazivanje.(uz to poslan papir na kojem pise obavijest o otkazu tekuceg racuna,nema moj potpis)

-navode ugovor o cesiji od 6.6.214 ovjeren kod javnog  biljeznika(ugovor opcenito izmedu splitske banke i b2 kapitala)

-navode dokaz od prijenosu potrazivanja splitske banke na b2 kapital od 18.6.2104(nema moj potpis)

Uz to poslan mi je kompletan izvod po mom tekucem racunu od otvaranja pa sve do 28.2.213. Iz kojeg je vidljivo da 20.01.2010 sa mog dozvoljenog minusa od 3 000 kn odjednom stavljena u minus od 5300 kn i narednih 6 mjeseci skidano (bila suduznik u volksbanci a nositelj kredita ostao  bez posla) sve do 10mjeseca.

Moje pitanje je sta mogu ocekivat.Iskreno ne bjezim od svoga duga al samo do visine 3000 kn koliko sam imala dozvoljeni minus.a ne do 6500 koliko su me zaduzili plus sa kamatama gdje je sad dug 10 000 kn.

Hvala na svakom savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ivana2204 je napisao:

Uz to poslan mi je kompletan izvod po mom tekucem racunu od otvaranja pa sve do 28.2.213. Iz kojeg je vidljivo da 20.01.2010 sa mog dozvoljenog minusa od 3 000 kn odjednom stavljena u minus od 5300 kn i narednih 6 mjeseci skidano (bila suduznik u volksbanci a nositelj kredita ostao  bez posla) sve do 10mjeseca.

Hvala na svakom savjetu

banka nije smjela izvršiti plaćanja  duga na način da te tjera u minus. dozvoljeni minus je za ona plaćanja koja odobriš. banka je mogla isplatiti samo onu svotu koja se nalazila na računu (+).

pozovi se na Zakon o zaštiti potrošača  i navedi da nisi tražila kredit od banke. (dali su ti ga znači da su te počastili). u ovom slučaju smatram da bi bili dobro da te zastupa odvjetnik koji zna šta radi . s njim se dogovori o plaćanju po završetku spora.

ako je dug prodan on je uvjeren sam u zastari. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija