Jump to content
Štula

Privatna tužba

Preporučene objave

Zanima me kolika je, odprilike, cijena privatne tužbe? Sa svim troškovima koji idu uz nju?

Te postoji li način da se posuđeni novac nekako, kao ovrhama i sl.postupcima, vrati Zajmodavcu ako se radi o zajmu između dvije fizičke osobe?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 5 sati , Štula je napisao:

Te postoji li način da se posuđeni novac nekako, kao ovrhama i sl.postupcima, vrati Zajmodavcu

Pa jasno da postoji,upravo ovrhom,no prethodno je potrebno ishoditi ispravu temeljem koje pokrećete ovršni postupak(pravomoćna i ovršna presuda),ako pak već sam ugovor nije sastavljen u formi ovršne isprave.

prije 5 sati , Štula je napisao:

Zanima me kolika je, odprilike, cijena privatne tužbe?

Ovisi o mnogo čemu,kao npr o vrijednosti spora,da li vas zastupa odvjetnik,broj ročišta,dali će biti izjavljena žalba,o ishodu po žalbi…

Podijeli ovu objavu

Samo da se nadovežem da privatna tužba ide po ZKP-u, radi dokazivanja nekog kaznenog djela koje se ne goni po službenoj dužnosti (nalogu), dok se parnični postupak pokreće TUŽBOM, ovdje je razvidno da se treba pokrenuti parnični, a ne kazneni postupak...

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...