Jump to content

Ugovor o zakupu na neodređeno vrijeme


anonimno

Preporučene objave

Prije 5 godina sklopljen je ugovor o zakupu na neodređeno vrijeme, gdje je moja firma zakupnik poslovnog prostora. Prije mjesec dana dobio sam raskid ugovora o zakupu sa objašnjenjem da zakupodavac želi sam na tom prostoru prodavati svoju robu. Otkazni rok sukladno ugovoru je dva mjeseca što ističe 15.11 i do tada bih ja trebao napustiti poslovni prostor. Da li se ugovor na neodređeno vrijeme može raskinuti tek tako ? Kako se nogu pravno boriti protiv toga raskida ugovora ? Da li da izađem iz prostora 15.11 ili se nekako mogu pravno boriti protiv toga raskida ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sami ste napisali da je otkazni rok dva mjeseca. Dakle ugovor je sklopljen na neodređeno vrijeme, ali ga svaka strana može otkazati s otkaznim rokom od dva mjeseca kako ste i sami naveli.

 

Vaš zajmodavac je postupio u skladu s ugovorom i to je to..

 

Da li su u ugovor navedeni neki dodatni uvjeti pod kojim se isti može otkazati...napr. samo ako jedna strana krši odredbe i sl.

 

U protivnom nemate baš neke izglede da bilo što napravite...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

nemoj izaci iz prostora

ako je na neodredeno on mora navesti razloge zakaj prekida taj ugovor

ako oni(razlozi) nisu u skladu sa tvojim ugovorom, odnosno unaprijed kad ste ga zakljucivali navedeni (napisani) ti to mozes ali i ne moras prihvatiti

dr.rij. ne moze te sam tak izbaciti ;-) , zapravo mislim da te uopce ne moze izbaciti

trebao je prije razmisljati kakav ce ugovor sklopiti :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija