Jump to content

Protecta

Preporučene objave

Je li normalno da u obnovi kaznenog postupka, po odluci Ustavnog suda zbog povrede prava na branitelja sudi isti sudac, kao sudac pojedinac, koji je u prethodnom postupku sudio u istom? Naime, suci koji izriču osuđujuću presudu moraju imati sukladno ZKP-u najviši stupanj uvjerenja u krivnju optuženika! Stoga to očito nije i ne može biti suđenje pred nepristranim sudom, ili? Znam što piše u Zakonu. Pristranost je definirana čl. 32 st. 2 ZKP-a, a Ustav i EKLJP su jasni!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Protecta je napisao:

Pristranost

Zbog čega smatrate da postoji pristranost u vašem konkretnom slučaju,obzirom da je od strane Ustavnog suda presuda ukinuta iz sasvim drugog razloga

, Protecta je napisao:

suci koji izriču osuđujuću presudu moraju imati sukladno ZKP-u najviši stupanj uvjerenja u krivnju optuženika

Po čemu zaključujute da u vašem slučaju sudac nije imao uvjerenje u krivnju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači: govorim prostim, jednostavnim hrvatskim jezikom! Sutkinja je toliko i u obnovljenom suđenju bila pristrana da mi nije dopustila niti jedno izvođenje predloženih dokaza obrane, prepisala je izjave oštećenika-svjedoka iz prvotnog suđenja, jer su isti govorili da se ničega ne sjećaju...bla..bla..a i na samom početku je dbila zahtjev obrane da mi se sudi po novom ZKP-u obzirom da bi mi trebala prema vlastitom kazivanju maplatiti troškove postupka. Na to sam ju pitao je li zna da troškove snosi onaj koji izgubi...itd..itd..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija