Jump to content

Nedostatak prethodnog ugovora o kupnji stana


Jethro

Preporučene objave

kupio sam stan od osobe a.

uredno platio porez, knjižio se i u gruntovnici sam.

osoba a je inače otkupila stan prije 15 godina i tada ga prodala meni.

dakle, situacija je ovakva:

imam stan kojem sam vlasnik, gruntovno sam knjižen, ali nemam nikakvih više papira,

dakle nemam papir kojim je on otkupio stan od grada.

da li je to bitno?

mogu li normalno prodati stan?

 

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li se u grunovnoj može izvaditi vlasnički list? Ako može vi ste vlasnik i glasit će na vas. Zašto ne kontaktirate prodavatelja i kopirate dokumente?

Od koga je stan kupljen tražite potvrdu, ako je od grada oni imaju evidentirano da ste sve odmirili, vi ili netko drugi, alli vas neće teretiti.

Ako ste gruntovni vlasnik 1/1 u čemu je problem?

No do svih dokumenata možete doći ako ponovite postupak kupovine stana (bez isplate).

Šala mala, vlasnik ste!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno.. ono.... Pa prije nego ste potpisali kupoprodajni ugovor, prethodni vlasnik vam je dao na uvid vlasničiki list, naravno da i vi imate pravo prije kupnje provjeriti svakoga u Zemljiš.knjižnom odjelu, i tada u vlasničkom l. pište sve... tereti, od kada je on vlasnik, suvlasnici i tako dalje.. Znači, stanje koje je zadnje, sve piše u vlasničkom, zato i je izmišljen.. Lako za to.. nego odakle ti lova za stan.. mene više to brine u životu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija