Jump to content

zastara računa za vodu


jurnalist

Preporučene objave

Pozdrav  forumašima  i  pitanje  vezano  uz   zastaru  računa  za  vodoopskrbu.  Primila   sam  opomenu pred isključenje  usluge korištenja  vode  i  navode  da  dugujem za  vodu za nekoliko   mjeseci   u  2013. godini .  Ja  sam baš  ljetos tijekom čišćenja  sve stare račune  i potvrde o plaćanjima  bacila misleći  da  mi više  neće trebati.   Bila bih zahvalna  ako mi  možete  dati  savjet  što učiniti,  prije  nego   kontaktiram  odjel   naplate. Svima  pozdrav  i unaprijed   zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 54 minuta, jurnalist je napisao:

Pozdrav  forumašima  i  pitanje  vezano  uz   zastaru  računa  za  vodoopskrbu.  Primila   sam  opomenu pred isključenje  usluge korištenja  vode  i  navode  da  dugujem za  vodu za nekoliko   mjeseci   u  2013. godini .  Ja  sam baš  ljetos tijekom čišćenja  sve stare račune  i potvrde o plaćanjima  bacila misleći  da  mi više  neće trebati.   Bila bih zahvalna  ako mi  možete  dati  savjet  što učiniti,  prije  nego   kontaktiram  odjel   naplate. Svima  pozdrav  i unaprijed   zahvaljujem.

Računi za vodu zastarijevaju u roku od godinu dana od dana dospijeća računa tako da su vjerojatno u zastari ako vodoopskrba nije pokrenula ovrhu unutar zastarnog roka! Problem je što vodoopskrba drži "batinu u rukama" budući da ima mogućnost ucjene potrošača prijetnjom obustave usluge! Ja bih na vašem mjestu tražio dodatne informacije od njihovih naplatnih službi, u razgovoru tvrdio da sam siguran da su računi podmireni, a i da nisu da je ionako nastupila zastara potraživanja! Vidjeti ćete tad sa čime oni raspolažu i da li su spremni realizirati prijetnje! Pretpostavljam da je riječ samo o zastrašivanju!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Zakon o obveznim odnosima, čl. 232. st. 1.

Zastarijevaju za jednu godinu: tražbine naknade za isporučenu električnu i toplinsku energiju, plin, vodu, za dimnjačarske usluge, i za održavanje čistoće, kad je isporuka, odnosno usluga obavljena za potrebe kućanstva.

Dakle, prema dugovanjima koja za režijske troškove imaju trgovačka društva ne vrijedi ovaj rok zastare od jedne godine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija