Jump to content

Bračna stečevina


malitin1

Preporučene objave

Rastava braka između mog (bivšeg) supruga i mene pravomoćna je od veljače mj, o.g. Zbog zdravstvenog stanja nisam bila ni na jednom ročištu (održana su 2) i donesena je presuda u odsutnosti. Bivši suprug i ja imali smo dosta korektne odnose u kući, kao i sada, živimo zajedno u stanu što baš nije ni malo sretno rješenje. U braku smo bili 34 godine, a stan je kupio suprug 2 godine prije našeg braka, kreditom. Naravno da bih željela  imati udjel u vlasništvu na tom stanu i ja, što mi pripada po zakonu, zato trebam podići tužbu za utvrđivanje svog udjela.

Nemam financijske mogućnosti za odvjetnika i zato molim da mi netko od vas znalaca, napiše formu tužbe, uvjerena sam da mi bivši neće praviti neke probleme (kao ni do sada).

Hvala unaprijed na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, malitin1 je napisao:

Rastava braka između mog (bivšeg) supruga i mene pravomoćna je od veljače mj, o.g. Zbog zdravstvenog stanja nisam bila ni na jednom ročištu (održana su 2) i donesena je presuda u odsutnosti. Bivši suprug i ja imali smo dosta korektne odnose u kući, kao i sada, živimo zajedno u stanu što baš nije ni malo sretno rješenje. U braku smo bili 34 godine, a stan je kupio suprug 2 godine prije našeg braka, kreditom. Naravno da bih željela  imati udjel u vlasništvu na tom stanu i ja, što mi pripada po zakonu, zato trebam podići tužbu za utvrđivanje svog udjela.

Nemam financijske mogućnosti za odvjetnika i zato molim da mi netko od vas znalaca, napiše formu tužbe, uvjerena sam da mi bivši neće praviti neke probleme (kao ni do sada).

Hvala unaprijed na pomoći

stan je stečen prije braka. stan je osobna imovina a ne bračna stečevina.

ali možeš tražit vračanje 50% uplata  kredita od trenutka kad je počeo zajednički život. zastara je 5 godina od prestanka braka tj. zajedničkog života.

sve stečeno u braku, u vrijeme zajedničkog života. je bračna stečevina.  to se može djeliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija