Jump to content

Hrvatske vode - ovrha


wrritteer

Preporučene objave

Upravo skužio da su mi Hrvatske vode ukrale oko 800 kn sa računa.

Potraživanje za 2016 i 2017.

Kako ?  Ovako:

Imam poslovni prostor za koji plaćam ove navedene u naslovu.

Prostor je u najmu, uplatnicu dobivam na svoje osobno ime.

Uplatnicu dobijem jednom godišnje, jednu uplatnicu sa cijelogodišnjim iznosom.

Račun za 2016 je plaćen u rujnu 2017. ( imam dokaz / uplatnicu - plaćeno u FINI )

Račun za 2017 sam mislio platiti ovih dana.

Svaki račun je oko 300 kn plus 200 je valjda pojela FINA.

 

Najzabavnije je što uopće nisam dobio prijedlog za ovrhu.

Svu poštu uredno primam, žute cedulje uredno podižem, ne izbjegavam niti se skrivam pred bilo kime,

uredno prijavljeno prebivalište koje je isto zadnjih 20 godina.

 

Imaju li tulipani iz naslova neku posebnu ovlast da otimaju novac bez prijedloga i rješenja za ovrhu

( u ovoj zemlji svašta viđam pa me niti to nebi čudilo ) ili tu nešto gadno smrdi ?

 

Od toga novca ja se neću oprostiti, ako mi je neopravdano uzeta 1 lipa ja se borim sto godina, ako

sam kriv, priznam i ispričam se.

 

Dakle, od kuda krenuti ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, wrritteer je napisao:

Inače, koliko pokušaja dostave od strane bilježnika treba biti da bi bilo po zakonu?

 

Kod dostave rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave, nakon dviju neuspjelih dostava putem davatelja poštanskih usluga, na zahtjev ovrhovoditelja dostavu ovršeniku može obaviti javni bilježnik koji odlučuje u postupku. Ako dostava ne uspije, bez obzira na razlog, javni bilježnik (sud, u slučaju rješenja o ovrsi na temelju ovršne isprave) će obavijest istaknuti na oglasnojploči u čekaonici u svojem uredu, odnosno na oglasnoj ploči suda. Smatrat će se da je dostava obavljena istekom osmog dana od isticanja obavijesti na oglasnoj ploči.....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, Hrvatske vode su najjače.

Ne treba njima niti sud niti bilježnik.

Na Fini su mi rekli da je njihovo rješenje o plaćanju vodne naknade najjače, tj. da je to kao upravni postupak i oni

na osnovu toga direktno kradu ljudima novac. Zašto pišem kradu ? Pa zato jer su mi ukrali novac i za ono što sam već odavno

platio.

Dobio sam ovaj papir na Fini:

 

 

hrvatske vode.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, wrritteer je napisao:

Dakle, poslati ću im preporučeno pismo sa zahtjevom da mi vrate iznos od 288 kn koji je plaćen + troškovi preporučenog pisma u roku 8 dana.

Na troškove fine mogu zaboraviti jer ovaj drugi račun nisam platio..tj. jesam ali kasno.

 

Je li to u redu?

ko je obveznik plaćanja komunalne naknade  za prostor u najmu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija