Jump to content

Pokretanje skraćenog stečajnog postupka


janci11

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Nadam se da mi možete pomoći. Ukratko - Jedan talijan je otvorio firmu u Hrvatskoj zajedno sa još jednim slovencem i zaposlili su mene kao direktora te su mi dali 10% vlasništva. Znači nas troje smo bili vlasnici, a ja jedina osoba za zastupanje. Talijan je bio investitor i dogovor je bio da će on podmirivati sve troškove dok se firma financijski ne osamostali. Zaposlio sam 2 radnika još da rade kao komercijalisti. I radili smo skupa par mjeseci. Međutim, talijanski investitor se nije držao odgovora te je ostao svima dužan 3-4 plače i doprinose državi. Nije platio ništa! Nešto malo novca što smo zaradili sam vratio klijentima. Firma nema nikakvu imovinu. Nismo otvarali ni ured niti ništa. Doslovno 0 kn imovine. I pošto talijan nije plačao, prestali smo raditi. Nagovarali smo talijana da dođe u Hrvatsku zatvoriti firmu i isplatiti obaveze, ali on je samo obećavao da će platiti i nikad nije. Pošto sam sa radnicima bio jako dobar dogovorili smo se da oni pokrenu stečaj nad firmom. Prošlo je više od pola godine i danas sam dobio poštu od Trgovačkog suda. U biti zove se Oglas. I u oglasu piše da u svrhu skraćenog stečajnog postupka moram predati sudu javnobilježnički ovjerovljen popis imovine i obveza na propisanom obrascu u roku 15 dana. Država potražuje oko 23.000 kuna.  

I sada pošto firma nema nikakve imovine nisam siguran kako da to napravim. Kopirao sam dolje jedan dio Oglasa. Po ovome kako sam ja shvatio, ako ništa ne napravim država će automatski nakon 15 donijeti rješenje o otvaranju i zaključenju stečajnog postupka. 

Što mi savjetujete da napravim? Da li da idem kod javnog bilježnika da mi ovjeri da imamo 0 imovine? I koliko bi otprilike to koštalo da napravim? Ili da ništa ne napravim i da pričekam da država automatizmom to pokrene?

Hvala!

Capture.thumb.JPG.fa71bccdb8561f11b01a98ee6e50fbda.JPG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OBAVEZNO Dostavi te Sudu traženo.

To se u Praksi Zove - PROKAZNI LIST.

Obrazac ima te u Narodnim Novinama .

Popunite ga, ali ISKRENO I TOČNO, jer to je Vaša Obaveza.kao Odgovorne Osobe,

tek nakon toga če doči do Otvaranja i Zatvaranja (skračenog) Stečajnog Postupka .

Ako to ne uradi te, ima te Kaznenu Odgovornost, u smislu da ,,nešto krije te.ili mulja te.!

A Stečaj se može razvuči u nedogled uz Financijski Nadzor Poslovanja od Prvog Dana Poslovanja,

i tisuču drugih nepotrebnih Problema.

P.S. Od dostave - PROKAZNOG LISTA.do konačnog Stečaja - Brisanja Firme Može proči i par mjeseci,

Riješenje vjerovatno neče te dobiti,ali če biti Napisano na Internet Stranici Trgovačkog Suda,pa 

povremeno pogledajte Status Vaše Firme. - Može miti obrisana, a da vi to i neznate.

Poz. Frenki. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, frenki zg je napisao:

OBAVEZNO Dostavi te Sudu traženo.

To se u Praksi Zove - PROKAZNI LIST.

Obrazac ima te u Narodnim Novinama .

Popunite ga, ali ISKRENO I TOČNO, jer to je Vaša Obaveza.kao Odgovorne Osobe,

tek nakon toga če doči do Otvaranja i Zatvaranja (skračenog) Stečajnog Postupka .

Ako to ne uradi te, ima te Kaznenu Odgovornost, u smislu da ,,nešto krije te.ili mulja te.!

A Stečaj se može razvuči u nedogled uz Financijski Nadzor Poslovanja od Prvog Dana Poslovanja,

i tisuču drugih nepotrebnih Problema.

P.S. Od dostave - PROKAZNOG LISTA.do konačnog Stečaja - Brisanja Firme Može proči i par mjeseci,

Riješenje vjerovatno neče te dobiti,ali če biti Napisano na Internet Stranici Trgovačkog Suda,pa 

povremeno pogledajte Status Vaše Firme. - Može miti obrisana, a da vi to i neznate.

Poz. Frenki. 

Hvala Frenki.

Nemam šta muljati. Firma stvarno nema ništa. Doslovno 0. Sjedište nam je bilo registrirano kod knjigovođe, tako da nismo imali ured. Nismo imali službeni auto niti ništa. Stanje na bankovnom računu je 0.00 kn. Jedino je dug za 3 plaće meni i dvojici komercijalista + doprinosi, porezi 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, frenki zg je napisao:

Sve 5.

U Prokaznom listu, imaš sva pitanja..i samo ispunjavaj odgovore..TOČNO.

U Prokaznom Listu se nikom ništa ne PRAVDAŠ, več samo odgovaraš na ŠABLONSKA Pitanja..i to je to.

To pošalji na Sud, i ti si ispunio Zakonsku Obvezu.

Ok, hvala. :) Jel znaš možda koliko javni bilježnik naplati ovjeru za to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija