Jump to content

Suzavac kao oružje


A_Ne

Preporučene objave

U nedjelju navečer na graničnom prijelazu Doljani mi je pretresom pronađen suzavac u večernjoj torbici koja je bila u putnoj. Ugl stvarno nisam znala da za njega treba imati dozvolu i prijaviti ga kao oružje,te me zadesila kazna od 3000kn. Još uvijek sam šokirana jer stvarno to nisam znala,nosim ga već 10 godina od kad sam imala problema s bivšim,a i bojim se pasa, kupljen je u dućanu za lov i ribolov i nikad me nitko nije upozorio da je protuzakonito te da nosim "oružje"! Naravno, želim pisati prigovor, međutim ovo mi je prvi put da imam problema sa zakonom i neznam šta da napišem. Ne radim, apsolventica sam,mlada majka... Sad,da li da pišem konkretnu priču ili da to formalno  skratim. Molim nekoga za pomoć,puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumijem ,također su mi spomenuli da sam ga trebala prijaviti,ali nisam znala da se smatra oružjem, a time i ni da ga se treba prijaviti prelaskom preko granice. Očito se svaka škola plaća,pa i ta da se želiš zaštititi. Da li ja onda sad trebam dozvolu ili ne ako ga želim opet posjedovati i da li svaki put prelaskom preko granice trebam prijaviti,bez obzira na dozvolu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obrisao sam ti prigovore radi osobnih podataka.

Možeš ići na takav prigovor, pa čekati poziv za sud gdje ćeš reći svoje ili možeš odmah u prigovoru objasniti situaciju. U tom slučaju bi išla na prigovor s priznanjem, jer si prekršaj nedvojbeno počinila, ali objašnjavaš kako je do toga došlo, tj. da nisi znala za tu odredbu, da si ga imala radi samozaštite i sl. Ako želiš ići pred sutkinju/suca i razgovarati (što je u ovakvim slučajevima često bolja opcija), onda napišeš kako si mislila i to je to, čekaš poziv.

Stanuješ li blizu tog graničnog prijelaza?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oko 70km je udaljen taj granični prijelaz.

Napisala sam ovako(naravno uz one sve formalne stvari)...valjda nisam napravila nikakvu glupost.. :(

        Kajem se što ne znajuči zakon nisam na graničnom prijelazu prijavila posjedovanje raspršivača s nadražujućom tvari, napominjem da inaće poštujem zakon, nikad prije nisam bila kažnjavana te se trudim bit uzoran građanin, ali tom prilikom zbog ne poznavanja dotičnog zakona o oružju nisam prijavila posjedovanje. Nadalje, navodim da moje posjedovanje raspršivača nije u nikojem slučaju bilo u svrhu napada već u svrhu obrane zbog neugodnih događaja iz prošlosti, straha od životinja te moga psihičkog stanja,također na sreću nikad ga nisam ni upotrijebila. Nadam se da ćete me razumjeti kao majku trogodišnjeg,ženskog dijeteta i moj strah te potrebu za sigurnošću i zaštitom. Apsolvent sam, nezaposlena, kao i muž, postanar te nisam kažnjavana, a kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da više neću činiti takve prekršaje. Molim vas da uvažite moj strah kao žene i majke, moje iskreno žaljenje zbog ne poznavanja graničnog zakona o oružju te moje financijsko stanje.
S poštovanjem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za udaljenost pitam radi nadležnosti suda, jer ako pošalješ onaj kratki prigovor, zvat će te na sud, pa ne znam možeš li i stigneš li otići.

U slučaju ovakve obrane, vjerojatno će odlučiti po tom prigovoru bez da te zovu jer si sve jasno napisala. Jedino, s obzirom da je priznanje osnova za ublažavanje kazne, na početku bih dodao da priznaješ prekršaj (baš tim riječima), da bude sve jasno. I umalo sam još dodao/promijenio. Da ne cjepkam, ispod je tekst s mojim dodacima, pa kako ti više odgovara:

 

Priznajem prekršaj koji mi se stavlja na teret i kajem se što je došlo do istog. Napominjem da inače poštujem zakon, nikad prije nisam bila kažnjavana te se trudim bit uzoran građanin, ali tom prilikom nisam prijavila posjedovanje isključivo radi nepoznavanja propisa koji to regulira, bez ikakve zle namjere. Nadalje, navodim da moje posjedovanje raspršivača (radi se o legalno kupljenom i dozvoljenom sredstvu) nije u nikojem slučaju bilo u svrhu napada već u svrhu obrane zbog neugodnih događaja iz prošlosti, straha od životinja te moga psihičkog stanja, također na sreću nikad ga nisam ni upotrijebila. Nadam se da ćete me razumjeti kao majku trogodišnjeg, ženskog djeteta i moj strah te potrebu za sigurnošću i zaštitom. Apsolvent sam, nezaposlena, kao i muž, podstanar te nisam kažnjavana, a kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da više neću činiti takve prekršaje, molim vas da uvažite moj strah kao žene i majke, moje iskreno žaljenje zbog nepoznavanja graničnog zakona o oružju i moje financijsko stanje, te molim da mi ublažite novčanu kaznu na najmanji mogući iznos jer će i takva kazna u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja, a ovako velika novčana kazna ugrožava i samu egzistenciju moje obitelji.

Sukladno svemu navedenom, molim i da me oslobodite od plaćanja troškova postupka.

 

Mislim da je ovako malo kompaktnije, kreće od priznanja, a završava s molbom za ublažavanjem. Malo je dodano i drame, ali eto... Isto tako, ostaviš i ovo za oslobađanje od troškova postupka.

 

Link ti je maknut, ali radi se o dozvoljenom sredstvu (dodao sam u tekst), s te strane nemaš brige.:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, A_Ne je napisao:

Oko 70km je udaljen taj granični prijelaz.

Napisala sam ovako(naravno uz one sve formalne stvari)...valjda nisam napravila nikakvu glupost.. :(

        Kajem se što ne znajuči zakon nisam na graničnom prijelazu prijavila posjedovanje raspršivača s nadražujućom tvari, napominjem da inaće poštujem zakon, nikad prije nisam bila kažnjavana te se trudim bit uzoran građanin, ali tom prilikom zbog ne poznavanja dotičnog zakona o oružju nisam prijavila posjedovanje. Nadalje, navodim da moje posjedovanje raspršivača nije u nikojem slučaju bilo u svrhu napada već u svrhu obrane zbog neugodnih događaja iz prošlosti, straha od životinja te moga psihičkog stanja,također na sreću nikad ga nisam ni upotrijebila. Nadam se da ćete me razumjeti kao majku trogodišnjeg,ženskog dijeteta i moj strah te potrebu za sigurnošću i zaštitom. Apsolvent sam, nezaposlena, kao i muž, postanar te nisam kažnjavana, a kako je i sam ovaj postupak djelovao na mene da više neću činiti takve prekršaje. Molim vas da uvažite moj strah kao žene i majke, moje iskreno žaljenje zbog ne poznavanja graničnog zakona o oružju te moje financijsko stanje.
S poštovanjem,

suzavac je bojni otrov! malo ljudi zna jer ga nikad nije iskusija.....ex Yuga  je potpisala sporazum o zabrani....ali je uvela kategoriju školski....pa je bila školska otrvno dimna bomba....stvar je samo koliko će se na određenom prostoru upotrijebiti suzavca....u visokim koncentracijma -suzavac je smrtnonosan! za uvježbavanje vojnika u JNA ali i HV koritili smo vrlo male količine i na otvorenom prostoru-vojni poligoni van vojarni i naseljenih područja. od suzavca jedino je još sarin dostupan....na 2 lokaciju u RH....koje su zatrpane....nemojte se nikad više igrati s bojnim otrovom! nikad-čak ni tada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija