Jump to content

Odlazak u mirovinu prema novom zakonu o braniteljima


Pmauser

Preporučene objave

POštovani,

može li mi netko pojasniti kada mogu u mirovinu prema novom zakonu o braniteljima 1.1.2018. (godina ili datum) ?

Rođen sam 1968. godine

Bio sam djelatni pripadnik MUP-a RH od 26.6.1991. (Specijalna policija) i DVO u MORH-u od 1.4.1995. do 19.11.1998. godine i sveukupno sam proveo u obrani RH 1459 dana borbeni sektor

Od 20.11. 1998. sam zaposlen u civilnoj tvrtci

Imam sveukupno 25 godina i 8 mjeseci efektivnog staža

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , prof je napisao:

Poštovani Pmauser,

Prema sadašnjem općem propisu ZOMO Vi odlazite u starosnu mirovinu 2034.g.

Zbog 1459 dana borbenog sektora u starosnu mirovinu po sadašnjem Zakonu o hrvatskim braniteljima imate pravo ići cca 4.g. prije, znači 2030.g.

Lijep pozdrav

Poštovani,

Takodje možete ići i u prijevremenu starosnu mirovinu 2028.g.

Izračune i iznose tih Vaših mirovina za 10. Ili 15. ne bih se sad usudio raditi pa ni komentirati.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani prof, zahvaljujem na odgovoru.

Što je sa beneficiranim stažem i dvostrukim stažem provedenim u obrani RH ? Vrijedi li to i kako se taj dio vrednuje (zbraja li se to zajedno i nadodaje na efektivni staž u trenutku ispunjenih uvijeta za umirovljenje ili ?)

Navodno je bilo prijedloga da dobna granica bude 55 godina starosti prijevremena, 60 starosna pa da se umanjuje sukladno vremenu provedenom u obrani RH.

Ministar Tomo Medved je spominjao smrtnost branitelja u prosjeku 52 godine starosti, ovim zakonom ta stavka nije nikako riješila.

Ja sam `68. godište, vjerovatno će me barem jednom zahvatiti nova reforma mirovinskog zakona... Naravno, ukoliko to doživim ;-)

Smatram da ovim zakonom nije ništa riješeno u korist nama koji nismo umirovljeni i teško da će po tim uvjetima umirovljenje itko doživjeti...

I šta sad ? Tko je jamio-jamio je ili ima kakove nade za nas koji radimo ili ne radimo a nismo u mirovini ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija