Jump to content

Novi oz


Wanksta

Preporučene objave

Svakako da se može ići sa peticijama, prijedlozima, pismima, javnim skupovima i slično, no, odluka je na kraju u rukama zakonodavca.

Izrada posve novog zakona, koji se najavljuje je opsežan projekt bez sumnje, no ono što se meni čini da se "iza brda valja", jest sukob raznoraznih interesa utjecajnih na zakonodavca, stoga da parafraziram onu staru "helensku" - bojim se našeg zakondavca, i kad darove nosi.

Niz kvalitetnih prijedloga već postoji, hoće li biti usvojeni, pitanje je, a na kraju će jedno od ključnih stvari biti mogućnost retroaktivne primjene (na postojeće dužnike) s aspekta suglasnosti Ustavu, jer budite uvjereni da se vjerovnici neće predati bez borbe (u slučaju zakona koji bi promijenio položaj dužnika na bolje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Izrada posve novog zakona, koji se najavljuje je opsežan projekt bez sumnje, no ono što se meni čini da se "iza brda valja", jest sukob raznoraznih interesa utjecajnih na zakonodavca, stoga da parafraziram onu staru "helensku" - bojim se našeg zakondavca, i kad darove nosi.

apsolutno se slažem sa izrečenim...godinama se "gule" građani izmeđuostaalog i "nabijenim" troškovima i rasteže se svim sredstvima donošenje novog zakona...samo u zadnje dvije godine se dogovarale izmjene ovršnog zakona,koje kad su usvojili se tek vidi da ničemu ne služe...dvije godine dobijene za naplaćivanje svim sredstvima...tek donijeli izmjene i opet kreću u izradu novog....a toliko se žure da se još nisu ni sastali....znači treba dati još vremena da se što više toga naplati...i kad se donese tko zna sta ce biti...

 

, G-man je napisao:

a na kraju će jedno od ključnih stvari biti mogućnost retroaktivne primjene (na postojeće dužnike) s aspekta suglasnosti Ustavu, jer budite uvjereni da se vjerovnici neće predati bez borbe (u slučaju zakona koji bi promijenio položaj dužnika na bolje).

ako nema retroktivnosti ,nema ni pomoći...država mora način pomoci ljudima za troškove koji su im nabili bankari,odvjetnici ,bilježnici a sve uz blagoslov države....država ima razna sredstva kako "nagovoriti" navedene da se okane zaaštiti sudova radi naplate "extra " i neopravdanih zarada...

 

, Wanksta je napisao:

dali mi građani možemo utjecati na to,

da nema pojedinaca (a ima ih podosta) koji misle da su sami dužnici za to krivi i kojih briga za ikog drugog osim njih,onda bi možda i moglo....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod nas još uvijek nema lobiranja i lobista za određene teme, u profesionalnom smislu, kao što je to slučaj u nekim drugim demokracijama (mislim tu većinom na SAD) - ovo je jedna tema za koju bi trebalo primijeniti lobističke metode: razgovore s interesnim skupinama, pisanje saborskim zastupnicima, pojavljivanje u medijima, konstantno tematiziranje, i tako stvoriti pritisak javnosti na političku elitu da donese novi zakon; ne vidim neki drugi put, barem ne formalni i službeni. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Wanksta je napisao:

dali mi građani možemo utjecati na to, mislim prijedlozima saboru, pravosuđu itd..

 

prije 8 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

ovo je jedna tema za koju bi trebalo primijeniti lobističke metode

link puno govori o temi.....

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/informer-odgodjeno-donosenje-ovrsnog-zakona---504589.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija