Jump to content

Obiteljska mirovina i počasni čin


AntonijaGG

Preporučene objave

Poštvani molila bi vas za informaciju o obiteljskoj mirovini.

Trebam dobiti obiteljsku mirovinu preminulog supruga umirovljenog 2003. u 6a mirovinu - invalidska mirovina zbog opće nesposobnosti za rad u iznosu 3000kn,iznos mirovine u trenutku smrti iznosio 3800kn.
Umirovljen u činu satnika kao djelatna vojna osoba,sa dužnosti zapovjednik satnije BOV-a.

Dragovoljac od 6. mjeseca 1991. sa 1865 dana borbenog sektora,bio zapovjednik satnije u 2 brigade (ne jedna od 7 gardijskih A brigada) a od 1994. zapovjednik satnije u Vojnoj Policiji. Status HRVI nije imao.

Ako mi tko može pomoći i dati informaciju kakav će meni obračun obiteljske mirovine biti?
Dali imam pravo na dodatak na obiteljsku mirovinu po broju dana u borbenom sektoru?
I zadnje dali će počasni čin utjecati na povećanje obiteljske mirovine,u proceduri je dodjela višeg čina i odlikovanja od strane predsjednice posmrtno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , AntonijaGG je napisao:

Poštvani molila bi vas za informaciju o obiteljskoj mirovini.

Trebam dobiti obiteljsku mirovinu preminulog supruga umirovljenog 2003. u 6a mirovinu - invalidska mirovina zbog opće nesposobnosti za rad u iznosu 3000kn,iznos mirovine u trenutku smrti iznosio 3800kn.
Umirovljen u činu satnika kao djelatna vojna osoba,sa dužnosti zapovjednik satnije BOV-a.

Dragovoljac od 6. mjeseca 1991. sa 1865 dana borbenog sektora,bio zapovjednik satnije u 2 brigade (ne jedna od 7 gardijskih A brigada) a od 1994. zapovjednik satnije u Vojnoj Policiji. Status HRVI nije imao.

Ako mi tko može pomoći i dati informaciju kakav će meni obračun obiteljske mirovine biti?
Dali imam pravo na dodatak na obiteljsku mirovinu po broju dana u borbenom sektoru?
I zadnje dali će počasni čin utjecati na povećanje obiteljske mirovine,u proceduri je dodjela višeg čina i odlikovanja od strane predsjednice posmrtno.

 

Poštovana AntonijaGG,

Mislim da je jedino važan iznos bruto mirovine u trenutku smrti koji ste naveli.

Mirovina jednog korisnika te obiteljske mirovine se množi sa faktorom 0,7 , znači 3.800 kn x 0,7.

Dva korisnika te mirovine množe sa 0,8 a tri ako ih ima sa faktorom 0,9.

Sve ostalo što ste naveli, nažalost je nebitno za iznos Vaše obiteljske mirovine.

Lp

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , prof je napisao:

Poštovana AntonijaGG,

Mislim da je jedino važan iznos bruto mirovine u trenutku smrti koji ste naveli.

Mirovina jednog korisnika te obiteljske mirovine se množi sa faktorom 0,7 , znači 3.800 kn x 0,7.

Dva korisnika te mirovine množe sa 0,8 a tri ako ih ima sa faktorom 0,9.

Sve ostalo što ste naveli, nažalost je nebitno za iznos Vaše obiteljske mirovine.

Lp

Poštovani prof kako to da za izračun mirovine ne znači ništa dodjela većeg čina, ili ovaj doplatak za dane u borbenom sektoru koji je u novom zakonu?

Navedeno je da i korisnici obiteljskih mirovina imaju pravo na dodatak od 30% ako je preminuli imao više od 1440 dana borbenog sektora ili  je dragovoljac a moj suprug je i dragovoljac i ima puno više dana borbenog sektora. Uz to kako može biti ista mirovina satnika i primjerice bojnika ili pukovnika?

uređeno: od AntonijaGG
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, AntonijaGG je napisao:

Poštovani prof kako to da za izračun mirovine ne znači ništa dodjela većeg čina, ili ovaj doplatak za dane u borbenom sektoru koji je u novom zakonu?

Poštovana,

Žao mi je što Vam nisam u prigodi uslišati nade. 

Prema Vašoj tvrdnji pokojnik je umirovljen po članku 6.a Zakona o mirovinskom osiguranju DVO i PS a ovo na što se Vi pozivati je u svezi novog Zakona o hrvatskim braniteljima.

Da je i umirovljen po Zakonu o hrvatskim braniteljima Vi bi u obiteljskoj mirovinu mogli koristiti samo prava i iznos mirovine koju je on već koristio a nikako ona na koja bi on imao  pravo da je još živ.

Lp

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, AntonijaGG je napisao:

Ali nije mi jasno,moj suprug je bio dragovoljac,ima 8 odlikovanja,bio je u oluji,bljesku,maslenici,ljeto 95,južni potez,dubrovnik,nuštar,mostar i sada nemam nikakva prava zato što je umirovljen po tom članku?

Poštovana, 

Moja malenkosti je također umirovljena po tom zakonu i po tom članku i dobro znam što govorite i kako se osjećate.

Prilikom donošenja novog Zakona o hrvatskim braniteljima predlagatelji su nas DVO i PS potpuno zaboravili, ostavili su nam samo pravo na zastavu i uzaludno čitanje Zakona o hrvatskim braniteljima i ovakve rasprave.

Lp

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogao je biti i general bit i proći sve svijetske ratove,bio je vojni policajac,djelatna vojna osoba,to je isto kao da je bio zatvorski čuvar ili sudski službenik po novom zakonu.

Mi iz VP i MUP-a smo bili djelatnici neki a gardiske brigade i specijalna policija su branili i oslobađali Hrvatsku,to zahvalite tima što su donijeli takav zakon sjedeći u foteljama sa generalskim činovima,ministarskim funkcijama i mirovinama preko 20000 kuna!!!

To su ratnici,mi ostali smo službenici i točka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , AntonijaGG je napisao:

Poštvani molila bi vas za informaciju o obiteljskoj mirovini.

Trebam dobiti obiteljsku mirovinu preminulog supruga umirovljenog 2003. u 6a mirovinu - invalidska mirovina zbog opće nesposobnosti za rad u iznosu 3000kn,iznos mirovine u trenutku smrti iznosio 3800kn.
Umirovljen u činu satnika kao djelatna vojna osoba,sa dužnosti zapovjednik satnije BOV-a.

Dragovoljac od 6. mjeseca 1991. sa 1865 dana borbenog sektora,bio zapovjednik satnije u 2 brigade (ne jedna od 7 gardijskih A brigada) a od 1994. zapovjednik satnije u Vojnoj Policiji. Status HRVI nije imao.

Ako mi tko može pomoći i dati informaciju kakav će meni obračun obiteljske mirovine biti?
Dali imam pravo na dodatak na obiteljsku mirovinu po broju dana u borbenom sektoru?
I zadnje dali će počasni čin utjecati na povećanje obiteljske mirovine,u proceduri je dodjela višeg čina i odlikovanja od strane predsjednice posmrtno.

 

Postovanje.Sve je to zalosno i jadno kada oni trebaju nesto dati,a po ovome sto ste napisali covjek je stvarno zasluzi puno toga ali daju na slamku ako uopce ista i daju.Sjecate se kada je dan zatvora bio 500 kuna ...zasto,,,,,,,zato sto su nasi politicari bili po zatvorima godinama (za voljenu hrvatsku) pa su sebi isplatili za svaki dan proveden u zatvoru po 500 kuna.pa kada su isplatili vratili su dan zatvora na mizeriju.STA SE SADA DESAVA......Mi jadnici i smrtnici takodje za voljenu nam domovinu za jedan dan proveden na ratistu dobiti cemo 30 do 50 lipa ako dobijemo to je veliko pitanje.S postovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, AntonijaGG je napisao:

Užas,nemam riječi!

Od kako je zakon stupio na snagu bilo kome da se obratis za prava ili  pojasnjenja niko pojma nema o nicemu.Svi sljezu ramenima ili te otpile sa telefona.Na mejlove ne odgovaraju pa se ti misli gdje si i kako si.Izgubljeni smo u vremenu i prostoru:zalosno al je tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , prof je napisao:

Poštovana AntonijaGG,

Mislim da je jedino važan iznos bruto mirovine u trenutku smrti koji ste naveli.

Mirovina jednog korisnika te obiteljske mirovine se množi sa faktorom 0,7 , znači 3.800 kn x 0,7.

Dva korisnika te mirovine množe sa 0,8 a tri ako ih ima sa faktorom 0,9.

Sve ostalo što ste naveli, nažalost je nebitno za iznos Vaše obiteljske mirovine.

Lp

Da li to pravilo vrijedi i kod mirovine zbog opće nesposobnosti 50-50%, hrvi 30%... Ako su u pitanju djeca koja bi u trenutku smrti nositelja iste navedene mirovine bila još uvijek maloljetna?  Dvoje djece, da li bi se iznos mirovine množio sa. 0.8?

 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, Kompa je napisao:

Da li to pravilo vrijedi i kod mirovine zbog opće nesposobnosti 50-50%, hrvi 30%... Ako su u pitanju djeca koja bi u trenutku smrti nositelja iste navedene mirovine bila još uvijek maloljetna?  Dvoje djece, da li bi se iznos mirovine množio sa. 0.8?

 

Poštovani Kompa,

Sasvim sigurno ali ovaj faktor 0,8 je po općem propisu ZOMO, moguće je da po Zakonu o hrvatskim braniteljima može biti samo povoljnije, treba provjeriti.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija