Jump to content

PRIJEVREMENI OTKAZ UGOVORA O NAJMU


Leopupcas

Preporučene objave

Pozdrav,

moj problem je sljedeći. Potpisao sam s najmodavcem Ugovor o Najmu na određeno vrijeme (xx.09.2017 - xx.07.2018.) , ali zbog privatnih razloga moram se odseliti u drugi stan. Moj najmodavac nema problema s tim,ali on mora plaćati mjesečni porez na temelju najma. Dakle, htjeli bismo otkazati Ugovor o Najmu.

Meni je jasno da ugovor zaključen na određeno vrijeme prestaje istekom vremena tog najma, ali ne sjećam se jesmo li naveli otkazni rok ili ne.

Moje pitanje je,može li se svejedno otkazati Ugovor o Najmu na određeno vrijeme,neovisno o tome je li naveden otkazni rok,ako se obadvije strane slažu da žele otkazati Ugovor?

Dodatno pitanje,

ako se Ugovor na neki način i uspije otkazati,hoće li moj Najmodavac i dalje biti terećen navedenim porezom? Uz sve ovo je li prije svega potrebno obaviti Odjavu Boravišta u MUP-u, da se išta od ovoga ostvari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Leopupcas je napisao:

ali ne sjećam se jesmo li naveli otkazni rok ili ne.

Nebitno,obzirom da se u konkretnom slučaju ugovor raskida voljom ugovornih stranki(sporazumno)

 

, Leopupcas je napisao:

,hoće li moj Najmodavac i dalje biti terećen navedenim porezom?

Ne,iz razloga što je izvor porezne obveze prestao proizvoditi pravne učinke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija