Jump to content

Prijevara mlade osobe


justcause18

Preporučene objave

Pozdrav,

U ime meni drage osobe radim ovaj upit. Naime, ta osoba je na nagovor treće osobe otvorila pravni subjekt (doo) i radi svoje naivnosti taj isti pravni subjekt je trenutno duzan veci iznos za doprinose i poreze.


Naivnost i mladost na stranu, ima li način da se pokrene pravni postupak radi nadoknade nastale štete za tvrtku i da se dokaže da je ta osoba žrtva prijevare i svoje naivnosti?

Treća osoba nije imala nikakav ugovor o zastupanju pravne osobe ii sve je rađeno preko oštećene osobe, što je problematično pri dokazivanju. Treća osoba je koristila novu pravnu osobu radi izbjegavanja plaćanja poreza i davanja na svoje radnike, odnosno sa originalnom tvrtkom je sklapala poslove, a ispostavljala fakture te zapošljavala radnike putem nove tvrtke oštećene osobe.

Također, zanima me ima li tu elemenata kaznenog djela i je li moguć bilo koji pravni instrument kako bi se takvoj osobi stalo na kraj, jer joj to nije prvi put.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , justcause18 je napisao:

 osoba je na nagovor treće osobe otvorila pravni subjekt (doo) i radi svoje naivnosti taj isti pravni subjekt je trenutno duzan veci iznos za doprinose i poreze.

Naivnost i mladost na stranu, ima li način da se pokrene pravni postupak radi nadoknade nastale štete za tvrtku i da se dokaže da je ta osoba žrtva prijevare i svoje naivnosti?

Treća osoba nije imala nikakav ugovor o zastupanju pravne osobe ii sve je rađeno preko oštećene osobe,

Nitko vas ne može zaštiiti od vlastite gluposti.

Ako ta treća osoba nije ništa potpisivala, praktično je nemoguće bilo što dokazati. Pogotovo ako se radi o prevarantu koji je to već radio.

Imajte na umu da vama draga osoba nije samo žrtva vlastite gluposti/naivnosti . Nego u ovom slučaju počinitelj i suučesnik u kaznenim djelima, a žrtve su neke druge pravne i fizičke osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , justcause18 je napisao:

Pozdrav,

U ime meni drage osobe radim ovaj upit. Naime, ta osoba je na nagovor treće osobe otvorila pravni subjekt (doo) i radi svoje naivnosti taj isti pravni subjekt je trenutno duzan veci iznos za doprinose i poreze.


Naivnost i mladost na stranu, ima li način da se pokrene pravni postupak radi nadoknade nastale štete za tvrtku i da se dokaže da je ta osoba žrtva prijevare i svoje naivnosti?


Također, zanima me ima li tu elemenata kaznenog djela i je li moguć bilo koji pravni instrument kako bi se takvoj osobi stalo na kraj, jer joj to nije prvi put.
 

Taj doo nema računovođu?

Tu treću osobu može se prijaviti međitim odgovarati će i za svoje postupke.Što prije se  to napravi bit će lakše u budućnosti.Ako ga sjaši porezna neće ga previše pitat što je bilo nego će ga teretit da nije plaćeno.A sam mora odlučit što će i kako će.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, ne može se izvlačiti na mladost i naivnost, već će taj d.o.o. morati podmiriti svoje dugove. Sreća u nesreći je što to trgovačko društvo samo odgovara za svoje dugove, a osnivači i direktori ne (osim u iznimnim slučajevima). Prevaranta svakako kazneno prijaviti za prijevaru u gospodarskom poslovanju, mada, kao što kažu i ostali komentatori, tada i mlada osoba odgovara skupa s njim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija