Jump to content

isplata po polici osiguranja života


anton887

Preporučene objave

moli se savjet...Nakon više od 15 godina uplate Osiguranju za policu osiguranja života odlučio sam podići iznos. Uplaćivao sam s računa obrta budući sam obrtnik, iako je moj oib. Iz osiguravateljske kuće kažu da moraju zbog toga što je uplaćivano s računa obrta isplatiti cijeli iznos na žiro račun, ne na tekući jer nisam fizička osoba. Tvrdio sam da neovisno o obrtu da sam uplaćivao kao fizička osoba s istim oibom. 

Mogu li tražiti da mi se isplati na tekući račun, jer će mi naavodno na cijeli iznos izračunati porez i ne znam što još kako bi se umanjio cijeli iznos glavnice. Svakako nisam trošio te novce svo ovo vrijeme za ništa....

Evo, ako može informacija ljubazno molim...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , anton887 je napisao:

moli se savjet...Nakon više od 15 godina uplate Osiguranju za policu osiguranja života odlučio sam podići iznos. Uplaćivao sam s računa obrta budući sam obrtnik, iako je moj oib. Iz osiguravateljske kuće kažu da moraju zbog toga što je uplaćivano s računa obrta isplatiti cijeli iznos na žiro račun, ne na tekući jer nisam fizička osoba. Tvrdio sam da neovisno o obrtu da sam uplaćivao kao fizička osoba s istim oibom. 

Mogu li tražiti da mi se isplati na tekući račun, jer će mi naavodno na cijeli iznos izračunati porez i ne znam što još kako bi se umanjio cijeli iznos glavnice. Svakako nisam trošio te novce svo ovo vrijeme za ništa....

Evo, ako može informacija ljubazno molim...

porez plaćaš i da ti uplate na tekući račun.

dali si  uplate za životno odbijao od poreza?

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko se ja sjećam, bila je jedno vrijeme porezna olakšica na premije životnog, pa su to ukinuli pa ako ste koristili te olakšice, sad to kao bi morali vratiti, ako niste, onda nikome ništa. Međutim, prodiskutirajte to sa svojim knjigovođom, jer ako vam se to uplati na račun obrta, onda je to dohodak obrta pa onda na to može ići porez na dohodak...

Vidite i ovo: https://www.porezna-uprava.hr/Gradani/Stranice/Dohodak od osiguranja/Stjecatelj-primitka.aspx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija