Jump to content

Potrebitost prisustva na sud. raspravi u svojstvu osumnjičenika


tata3100

Preporučene objave

Poštovani imam jedno pitanje, protiv mene se vodi kazneni postupak u kojemu je optužnica potvrđena, na prvom ročištu sam se ujedno pojavio, izjasnio se o krivnji te primio pouku o pravima, ono što mene interesira dali sam ja i dalje dužan dolaziti na ročišta (ispitivanje svjedoka, završna riječ,donošenje presude) iako imam opunomočenog odvjetnika (kojeg ja plačam, ne po službenoj dužnosti) zbog spriječenosti (posao ili odlazak u inozemstvo) ili postoji šansa da mi se odredi istražni zatvor zbog nepojavljivanja na ročištima

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste dužni ako imate svog opunomoćenika (odvjetnika), Vi ste dali na prvom ročištu svoju obranu, svoj iskaz, no Vama je u interesu pojavljivati se, jer kad ste na ročištu prilikom saslušavanja svjedoka, možete postavljati pitanja tim svjedocima, no najbolje Vam je da se o svemu tome dogovorite sa svojim odvjetnikom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i on mi je isto rekao, no htio sam provjeriti oš jednom dva su mišljenja bolja no jedno, problem mi je zbog posla izostajati svako malo, tužitelj je narkoman koji je negdje u španjolskoj u komuni jedan okrivljeni je u Litvi drugi u Austriji, a "kvazi znalci" nas upozoravaju da moramo stalno prisustvovati raspravama ili bismo mogli završiti u ist. zatvoru, svi smo se izjasnili da nismo krivi došli nekoliko puta tužitelj se ne pojavljuje nikako (određeno je bilo i prisilno dovođenje) da da izjavu kao svjedok ja više nemogu izostajati s posla a opet nebih htio da se desi veće zlo što se postavljanja pitanja tiće, iovako ih postavlja moj odvjetnik koji je obiteljski prijatelj i u detalje zna situaciju tako da ih ja nebih niti postavljao sve i da sam tamo hvala vam puno,

 

pitanje još dali sam dužan doći na donošenje presude?

 

Hvala Željac na odgovoru svako dobro želim

i pitanje postoji li šansa da to ode u zastaru radi se o protupravnom oduzimanju slobode iz 2011g, od tada do rujna 2017g ništa, u rujnu prvo ročište a naznaka da će se "oštečeni" pojaviti u dogledno vrijeme je gotovo pa nikakva, koliko vremena treba za zastaru te može li državno odvjetništvo nastaviti progon bez svjedočenja "oštečenog" s obzirom da je on jedini pozvani svjedok a traže za nas trojicu "osumnjičenika" po godinu dana bezuvjetnog zatvora 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste dužni doći niti na izricanje presude i tu može prisustvovati samo Vaš odvjetnik, pa ni on, presuda će biti izrečena ili Vi bili prisutni ili ne, a Vama će biti dostavljena poštanskim putem.

Uvijek se može dogoditi da dođe do zastare, ali sam mišljenja da sud to nebi dozvolio.

Ako je oštećenik pozvan u svojstvu svjedoka, on se mora pojaviti ako je njegovo svjedočenje bitno, jer u protivnom riskira da bude priveden.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam shvatila vama je potvrdena optuznica? 

Onda vise niste osumnjicenik nego optuzenik. 

Istrazni zatvor Vam se vise ne moze odrediti jer je to DORH trebao postaviti na pocetku postupka.v

U svakom slucaju, po mom misljenju najbolje bi Vam bilo da se na rocistima pojavljujete jer cd svjedoci teze petljati ako Vas gledaju u oci. A mozete i postaviti pitanja ipak vi najbolje znate sto se kako dogodilo.

 

 

A sto se njihova trazenja zatvora tice, oni uvijek traze najvise sve ovisi o situaciji odlucit ce sudac s obzirom na utvdene okolnosti.

Uvijek postoje olakotne i otegotne okolnosti koje sudac mora vagati. 

Olakotne su recimo : prijasnja nekaznjavansot, imate li malodobnu djecu jeste li branitelj ? Dobro ponasanje prema zrtvi nako pocinjenja itd.

Otegotne mogu biti ako ste ranije osudivani i slicno. 

Naravno ovisi i okolnostima slucaja. 

Novi Kazneni zakon je izasao 2013. Vi spadate pod "stari" KZ, pa si provjerite zastarne rokove. Nije tesko izguglajte. Na vas se treba primjenjivati onaj koji je za vas povoljniji. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, odo je tužitelj slučaj iz 2011g, ispitivanje na odou odmah te godine mirovanje do 2017g potvrđena optužnica, prvo ročiste izjasnih se o krivnji, drugo roćište odgoda, treće roćište odgoda četvrto roćište odgoda (prisilno dovođenje na sud traži sutkinja za oštečenog) sva 3 puta odgoda jer njega nema, iz pouzdanih izvora znam da nije u državi u španjolskoj je u komuni tužitelj je odo i traži godinu dana bezuvjetnog zatvora 

 

nemogu izostajati s posla jednom mjesečno radi rasprave koje će se iovako odgoditi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija