Jump to content

Naknada štete u sporu s teleoperaterom


Veky11

Preporučene objave

Vec mjesecima se natezem preko prigovora s HT-om zbog mnogobrojnih pogresaka s njihove strane. Svaki zahtjev koji sam podnosila sam morala ici podnijeti minimalno dva puta. Imam na papiru potvrdu, ali obralozenje je da nije uneseno u sustav. Racuni redovno stizu visi nego sto bi trebali biti. Naplacuju se opcije koju su po ugovoru besplatne.. na kraju je sve ispravljeno s materijalne strane, ako ne u prvom, onda u drugom stupnju. Medjutim ono sto me frustrira je nestrucnost u odgovoru na prigovor, ignoriranje zahtjeva. Mogu li ja sada zaliti se u trecem stupnju i traziti naknadu nematerijalne stete u vidu npr. smanjenja mjesecne naknade zbog svih do sad pretrpljenih neugodnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Veky11 je napisao:

Vec mjesecima se natezem preko prigovora s HT-om zbog mnogobrojnih pogresaka s njihove strane. Svaki zahtjev koji sam podnosila sam morala ici podnijeti minimalno dva puta. Imam na papiru potvrdu, ali obralozenje je da nije uneseno u sustav. Racuni redovno stizu visi nego sto bi trebali biti. Naplacuju se opcije koju su po ugovoru besplatne.. na kraju je sve ispravljeno s materijalne strane, ako ne u prvom, onda u drugom stupnju. Medjutim ono sto me frustrira je nestrucnost u odgovoru na prigovor, ignoriranje zahtjeva. Mogu li ja sada zaliti se u trecem stupnju i traziti naknadu nematerijalne stete u vidu npr. smanjenja mjesecne naknade zbog svih do sad pretrpljenih neugodnosti?

možeš tražiti šta hoćeš ali hoćeš li dobiti to što tražiš?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam do sada imala iskustava s time pa me zanimalo da li je netko prosao slican postupak. Sumnjam da cu postici nesto, ali ne gubim nista osim svog vremena da to posaljem. Svakako da se greske dogadjaju i ispravljaju, ali da ja od 9. mjeseca 2017. do danas imam samo jedan mjesec "cist" bez prigovora koji su svi bili opravdani i uvazeni, bilo u 1., bilo u 2. stupnju. S obzirom na to mislim da je to opravdan razlog i takav amaterizam nije bas prihvatljiv. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega morate si odgovoriti na pitanje: u čemu se sastoji moja šteta? Imovinska - u poštanskim troškovima, izgubljenom vremenu jer mogu dokazati da bih, da nisam pisala HT-u, zaradila xy novca... Neimovinska - zbog njihovog postupanja pretrpjela sam strah, fizičku bol, smanjenje životne aktivnosti koje se može kvantificirati medicinskim vještačenjem... Ako toga nema, nećete s uspjehom moći tražiti naknadu štete, po mom mišljenju i našoj sudskoj praksi. Konačno, možete ih kazniti time što ćete prijeći kod drugog operatera.

Naš sustav ne poznaje ono što se u SAD-u naziva punitive damages, ili kaznena odšteta: ono što je štetnik dužan platiti oštećeniku ne zbog štete koja je nastala, već kao lekciju da mu ne bi ubuduće palo na pamet takvo nešto činiti. Mi to nemamo, kod nas šteta mora biti stvarna i dokaziva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija