Jump to content

Pomoć, hitno trebam savjet u vezi razvoda, hvala


neznalica78

Preporučene objave

Poštovani, trebam nekoga tko se razumije u obiteljsko pravo.

Molim da mi se objasni koja prava mama u Hrvatskoj uopće ima ako nema svoju nekretninu niti svoje išta, a otac ima obiteljsku nekretninu u kojoj živi sa svojom obitelji.

Može li on meni uzeti malenog samo zato što on ima obiteljsku kuću, a ja nemam?

Što ako su moji roditelji iz druge države, iz Bosne? SMijem li ja živjeti kod njih dok ne nađem nekakav stan u Hrvatskoj? 

Hvala.

Zbunjena sam. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , neznalica78 je napisao:

Poštovani, trebam nekoga tko se razumije u obiteljsko pravo.

Molim da mi se objasni koja prava mama u Hrvatskoj uopće ima ako nema svoju nekretninu niti svoje išta, a otac ima obiteljsku nekretninu u kojoj živi sa svojom obitelji.

Može li on meni uzeti malenog samo zato što on ima obiteljsku kuću, a ja nemam?

Što ako su moji roditelji iz druge države, iz Bosne? SMijem li ja živjeti kod njih dok ne nađem nekakav stan u Hrvatskoj? 

Hvala.

Zbunjena sam. 

Ne gleda se samo nekretnina. 

S obzirom da je dijete u pitanju prilikom razvoda, gleda se cijelokupna šira i uža slika obitelji roditelja i djeteta. 

Ne samo nekretnina ili stalna primanja ( koja se isto gledaju ali nisu presudna i jedina kod odluke centra za socijalnu skrb ). 

Da bi dijete išlo preko granice RH mora imati osobnu ili putovnicu a da bi dobio te dokumente, u policiji prilikom preuzimanja istih dokumenata potrebni su potpisi oba roditelja osim ako sudskom presudom dijetetu nije određen samo jedan roditelj kao zakonski zastupnik. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Kompa je napisao:

....određen samo jedan roditelj kao zakonski zastupnik. 

Poštovani, kao zakonski zastupnik djeteta tretira se roditelj s kojim dijete živi, osim ako drugačije nije dogovoreno....

Sa svim ostalim što ste napisali se u potpunosti slažem sa Vama, kao i to da dijete ne može napustiti granicu RH bez pristanka oba roditelja, osim u slučaju da je jednom od roditelja u potpunosti oduzeta roditeljska skrb...

Odluku s kojim roditeljem će dijete živjeti donosi sud, a ne CZSS, djelatnici CZSS samo vrše psihosocijalnu anamnezu za oba roditelja, te sudu predlažu, ali sud ne mora uvažiti njihov prijedlog (mada u većini slučaja uvaži)...

Također, kako i navodite, tijekom donošenja odluke o skrbi nad zajedničkim djetetom gleda se kompletna situacija obadva roditelja, a nekretnina je samo mali segment u toj situaciji, koji, kako i Vi navodite, nije presudan za donošenje odluke s kojim od roditelja će dijete živjeti...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Željac047 je napisao:

Poštovani, kao zakonski zastupnik djeteta tretira se roditelj s kojim dijete živi, osim ako drugačije nije dogovoreno....

Sa svim ostalim što ste napisali se u potpunosti slažem sa Vama, kao i to da dijete ne može napustiti granicu RH bez pristanka oba roditelja, osim u slučaju da je jednom od roditelja u potpunosti oduzeta roditeljska skrb...

Odluku s kojim roditeljem će dijete živjeti donosi sud, a ne CZSS, djelatnici CZSS samo vrše psihosocijalnu anamnezu za oba roditelja, te sudu predlažu, ali sud ne mora uvažiti njihov prijedlog (mada u većini slučaja uvaži)...

Također, kako i navodite, tijekom donošenja odluke o skrbi nad zajedničkim djetetom gleda se kompletna situacija obadva roditelja, a nekretnina je samo mali segment u toj situaciji, koji, kako i Vi navodite, nije presudan za donošenje odluke s kojim od roditelja će dijete živjeti...

 

Prošao sam to sve, pa toćno znam o čemu pišem. 

Tako je, da, sud donosi konačnu presudu a na prijedlog centra, koji prijedlog sud u velikoj većini prihvaća. 

U presudi se navodi jedan od roditelja kao zz djece ili djeteta, onaj s kojim djeca ostaju živjeti. 

Kod podnošenja zahtjeva za osobnom ili putovnicom za dijete, može biti jedan roditelj ali kod podizanja istog dokumenta moraju biti oba roditelja ili samo jedan ali sa pravomoćnom presudom suda u kojoj se taj roditelj navodi kao zz djeteta. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija