Jump to content

Povrat novca


vekkica

Preporučene objave

Poštovani,

trebao bih informaciju vezano za narudžbu robe i povrat novca od iste. 

Situacija je sljedeća... prije gotovo 4 mjeseca je naručena haljina za vjenčanje i ona još nije stigla u dućan iako se dan vjenčanja bliži. Haljina je plaćena avansno 50% i kada smo mi zatražili povrat novca jer nismo vidjeli haljinu niti 4 dana prije vjenčanja oni su to odbili napravit jer se povlače za neki ugovor koji nitko nije potpisao da smiju isporučiti i jedan dan prije datuma kojeg nitko nije definirao, nego su samo pitali kada je vjenčanje.

Možemo li mi kada vidimo haljinu i shvatimo da nam ne odgovara, tražiti povrat novca?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Lijep pozdrav! Imam slično pitanje, pa nisam otvarala novu temu:

Platili smo avansno temeljem ponude ukupni iznos za ugradnu prozora 11. srpnja. Sad je 17. kolovoza i nismo primili od tvrtke još ni datum ugradnje, a kamo li to što smo platili. Također, nismo primili ni predračun. Na ponudi (ispostavljenjoj 16. lipnja) je istaknuto da ima vrijednost ugovora s obvezom plaćanja 30 dana.

Tvrtka je imala neke probleme s radnicima koji rade izmjere, te su nam javili da su potrebne nove izmjere kojima je promijenjen dio inventara koji se ugrađuje, te nam je rečeno da to ne mijenja cijenu koju smo uplatili. Nemam kopiju mjernog lista kojeg sam potpisala 10. lipnja, ni kopiju mjernog lista koji je modificiran sad 6. kolovoza (preko inicijalnog, s moje strane potpisanog mjernog lista, prečrčkano s penkalom i korektorom... bez mojih naknadnih potpisa).

Od početka komunikacije s tvrtkom u lipnju ističem da mi treba ugradnja krajem kolovoza (usmeno), s čime su se oni složili (usmeno), s obzirom na to da sredinom rujna trebam roditi i neću kupovati prozore ako se datum ugradnje poklapa s tim datumom. 6. kolovoza na drugoj izmjeri mi je rečeno da se datum ugradnje pomiče na početak rujna (usmeno), te ih od tada pokušavam "uloviti" da dobijem konačni datum ugradnje - bezuspješno.

Koje su mi opcije? Kako dobiti povrat novaca koji kod njih sjedi već više od mjesec dana? Dal da ulažem pismeni prigovor kod njih prije toga? Imam li pravo na neku naknadu zbog prekršenih mjesec dana od uplate do isporuke ukoliko se ugradnja (ipak) desi do 15. rujna?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Raskinuti ugovor i tražiti povrat novca. Dakle, pozvati ih na ispunjenje u naknadnom razumnom roku, nakon isteka tog roka pisano raskinuti ugovor i tražiti da vrate ono što su na ime ispunjenja ugovora primili. Ako ugovor ipak opstane, tražite smanjenje cijene zbog zakašnjenja, jer je u Vašem slučaju ispunjenje ugovora u roku bitan sastojak ugovora (za Vas odlučujuća pobuda za sklapanje ugovora). O tome govore odredbe ZOO-a o ispunjenju, odnosno neispunjenju ugovora. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste, napisali..dali ste kod te >firme< naručili..samo ugradnju ili i određeni proizvovod + ugradnja..?

To je jako bitno..jer se na tržištu pojavilo - puno proizvoda ,,sa jako povoljnim cijenama - ali bez ugradnje.

Za njima se ,,pak pojavljuju >firme < koje nude ugradnju ..PVC - Stolarije..ali..uzmu -avans ili cijeli iznos,

kao u vašem slučaju..i sad..otežu..sa ispunjenjm ugovora - a..paralelno rade -nove ugovore..

kad.nakupe određeni broj - klijenata - NOVACA - Nestaju sa tržišta.

To je ovo moderno - internet - poslovanje - prodaju čak i -PELETE ,,po -0.70.kn. ..rok isporuke - jesen..

sad uzimaju predbilježbe i avanse..inače se cijena kreče - od - 1.kn- do 1.30.kn..to su sve PREVARE

Jer imaju..par mjeseci vremena..što.opelješe..to..opelješe i.nestaju.!

Moje je mišljenje da ste trebali raditi sa renomiranom firmom - koja uz proizvod - nudi i ugradnju.

To,,više..jer kad -dvije firme rade ..i ako dođe do problema - svako prebacuje problem na onog drugoga.

jedan kaže - loše napravljena stolarija -drugi - loše ugrađena...i..onda..prepiske..telefoni..mjesecima.

evo..iz iskustva prijatelja,,koji su to več prošli.

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija