Jump to content

Odvjetnička etika


anonimno

Preporučene objave

Kako povući punomoć za zastupanje, koju sam dao odvetniku, ako ovaj to odbija prihvatiti. Naime, zanima me, ukoliko sam uspio vansudski zaštititi svoj pravni interes i nemam razloga za vođenje spora, tj. želim se povući iz parnice, ali odvjetnik koji me zastupa to ne želi, te se protivi mom zahtjevu za povlačenjem punomoći; ne dolazi u kancelariju kada smo se dogovorili, ne javlja se više na mobitel kada ga zovem, odbija dostavu i sl., sve kako bi ostvario nagradu temeljem tarife ako dočeka prvo ročišće kao punomoćnik jer je u pitanju nekretnina velike vijednosti. Poslao sam mu opoziv preporukom poštom i obavijestio sam o tome i sud ali nisam siguran da ne može tvrditi da nije obavješten, ukoliko odbije primiti preporuku, te zahtjevati naknadu izgubljene dobiti. Da li je javnobilježničko usmeno/pismeno priopćenje izjave dovoljno ili je i to u razini neuspjele dostave??

Ima li netko slično iskustvo i kako je postupio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zgodno!

Vas je odvjetnik odabrao kao svog klijenta.

 

A da mu svoj stav pošaljete preko Odvjetničke komore. Jest da mu se ništa neće dogoditi ali tamo se međusobno poznaju, pa će mu netko prenijeti Vašu poruku.

Telefonom? SMS-om? Svejedno.

 

Usput, kopiju pošaljite i na sud.

 

I kVragu, toliko ima odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija