Jump to content

Pokušaj


KAC

Preporučene objave

Radi se o KD za kojeg je zaprečena kazna zatvora od najmanje pet godina, a pošto se radi samo o KD u pokušaju (čl. 34.) i pošto imate dosta olakotnih okolnosti, teško je ovako decidirano navesti, no vjerojatno će kazna biti kud i kamo manja, ali ipak, vjerujem, da se zatvorska kazna, nažalost, neće moći izbjeći..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada se morate smiriti i čekati rezultate istrage, inače, poligrafsko ispitivanje nije dokaz u postupku, ali se može koristiti kao "pomoćno sredstvo" koje se mora potvrditi relevantnim dokazima i činjenicama...

Kažem, za sada Vam ne preostaje ništa drugo, nego se smiriti i čekati rezultate istrage...vjerujem da, pošto se radi o tom KD, imate odvjetnika po službenoj dužnosti i da Vas on može najbolje savjetovati što Vam je činiti, jer ima više saznanja i detalja o samom događaju....

 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, to sve sud procjenjuje u sudskom postupku da li se i koliko može vjerovati iskazu te osobe, koliko njezin iskaz može biti vjerodostojan i utjecati na donošenje konačne odluke, naravno, i sve druge činjenice, te temeljem takve procjene i utvrđivanja drugih činjenica i činjeničnog stanja, donosi svoju odluku...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je Vama izrečena mjera opreza, Vi se je morate pridržavati, jer se u protivnom ista zamjenjuje istražnim zatvorom, a zasigurno će u daljnjem postupku biti pitanje da li ste ju poštivali, tj. da li ste se pridržavali iste....

Sve ovisi o kazni koja će biti izrečene i da li se može izreći rad za opće dobro, mada, iskreno, čisto sumnjam da će se za takvo KD ići na rad za opće dobro, tj. zamjeniti zatvorsku kaznu radom za opće dobro, no, kažem sve ovisi što će utvrditi istraga i  koja kazna će biti izrečena..

Nemojte se sada s time opterećivati, redovito se odazivajte sudskim pozivima, poštujte izrečenu mjeru opreza, surađujte u istrazi i dokaznom postupku, a što će biti to Vam sada niko decidirano nemože reći, sada sebi možete najviše pomoći na način da se smirite i ponašate se kako sam Vam naprijed sugerirao...

Sretno..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako se radi o djelu u pokušaju, postoji i zakonom dana mogućnost ublažavanja kazne, a mogući ishodi su različiti - ima čak i slučajeva koji su prošli sa uvjetnom osudom ili djelomičnom uvjetnom osudom pa do kazne bezuvjetnog zatvora.

U vašem slučaju, uza sve navedeno, mislim da postoji dobra šansa za djelomičnom uvjetnom osudom, pogotovo ako priznate djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , KAC je napisao:

Priznao sam djelo na DO sad je još suđenje pa tamo još nisam iznio obranu.

Kao što Vam je naprijed rečeno, u dokaznom postupku učinite isto (priznajte djelo), izrazite žaljenje i kajanje, obećajte da se isto neće ponoviti, a sve dalje je na sudu kakvu kaznu će odrediti, sve je moguće i ništa nije isključeno, postoji i mogućnost uvjetne ili djelomično uvjetne osude kao što navodi i poštovani G-man...

Za sada Vam je bitno da poštujete izrečenu Vam mjeru opreza i da se redovito odazivate sudskim pozivima, kako se mjera opreza nebi zamjenila istražnim zatvorom...

Sretno još jednom..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neću mijenjati samo sto nisam počinio djelo koje me terete već drugo djelo za koje bi trebao odgovarat a to je djelo kolko mislim opasna radnja tako nekako je svrstano!

Dali ste možda pročitali od početka moje postove tu sam nekako pobliže objasnio sta mi se desilo?

Molim Vas ako imate volju da proćitate pa me savjetujte jer sam stvarno zbunjen šta napraviti i kako se ponijet pred sudom!!

Unaprijed Vam hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislite na dovođenje u opasnost općeopasnom radnjom ili sredstvom? Gledajte, to djelo sa pokušajem ubojstva nema apsolutno nikakve veze, radi se o dva posve različita (ne)djela i u tom slučaju, ako smatrate da se radi o tom djelu odnosno nije vam bila namjera usmrtiti drugu osobu niti ste pristali na takav ishod, onda vam definitivno sugeriram angažman iskusnog odvjetnika kaznenjaka, koji će vam, kada vidi sve detalje priče i posebice dokaze kojima DORH raspolaže, znati dati najbolji savjet da li da idete mijenjati obranu ili ne.

Ja ovdje na temelju par šturih informacija to ne mogu napraviti, jedino ću još jednom napomenuti kako postoji velika razlika između ova dva nedjela i zato treba dobro razmisliti kako se postaviti u nastavku postupka. Jer zašto priznavati teže djelo ako se zapravo o tome i ne radi, idete sebi na štetu time.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija