Jump to content

Bračna stečevina.


tunger410

Preporučene objave

Molim savjet.  Žena i ja živimo u kući njezinih roditelja. Za cijelo vrijeme trajanja braka ja sam ostvarivao višestruko veća primanja. Mojom ušteđevinom smo napravili tavanski stan u toj kući,živjeli smo dosta luksuzno sve ove godine ali naravno da nemam nikakvih računa niti svjedoka koji bi to eventualno mogli potvrditi na sudu. Uz sve to na mom računu nalazi se i dosta ušteđevine.  E sad , s obzirom da mi je žena najavila moguću rastavu braka i znam što znači bračna stečevina, da bi taj trebali dijeliti po pola ,moje pitanje glasi.? S obzirom da ja smatram da to nije pravedno ( znate ono pravo i pravda nemoraju biti isti ) postoji li bilo kakav način da zaštiti tu svoju ušteđevinu od te diobe ?  Naravno da joj mislim isplatit određeni iznos ali polovicu NE. Razmišljao sam da otvorim sef u banci,prebacim novac na tuđi račun pa da imam punomoć.možda otvorit račun u drugoj zemlji gdje ne vrijedi Hrvatsko sudsko rješene Neznam. imate li kakvu ideju.  Hvaala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, bez obzira što Vi mislili, Obiteljski zakon kaže da se sve stečeno radom i proisteklo iz rada za vrijeme trajanja bračne zajednice dijeli popola, tu nije bitno tko je koliko i u što ulagao, tretira se da ako je jedan supružnik više ulagao u bračnu stečevinu, drugi se za to vrijeme skrbio za njega i druge obveze nastale za vrijeme trajanja bračne zajednice (kujanje, pranje, skrb o djetetovim potrebama isl.), dakle sve što je stečeno za vrijeme trajanja bračne zajednice tretira se kao bračna stečevina i dijeli se popola (50:50)...

A što ste uložili u kuću vlasništvo Vaših roditelje, uložili ste u "tuđu" imovinu i imate pravo tražiti uloženo od strane vlasnika nekretnine (konkretno Vaših roditelja)...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija