Jump to content

Ovrha po nasljedjivanju


tara2018

Preporučene objave

Postovani, pozdrav! 

Molim vas za savjete vezane uz sljedecu situaciju.

Po smrti roditelja, saznala sam kako postoji stanovito dugovanje prema HEP Toplinarstvu i ZG holdingu.

Vecina dugovanja je iz razdoblja 2002.-2010. 

 

S obzirom da sam rjesenjem o nasljedjivanju naslijedila nekretninu za koju su dugovi vezani, zanima me sljedece. 

Hep toplinarstvo me na moj zahtjev i zamolbu za otpis dugova na temelju zastare promijenilo u krajnjeg kupca, medjutim po pitanju ovrha koje su glasile na pokojnog roditelja se nisu oglasili. 

Zg holding, ista prica.

Poznanik odvjetnik je rekao kako je najbolje u ovom trenutku pustiti dugovanja te cekati da se ovrhe prebace na mene kao zakonskog nasljednika i onda se pozivati na zastaru. 

Iz razloga da mi to "ne visi nad glavom" voljela bi navedena dugovanja pokusati rijesiti (uz mogucnost otpisa kamate, dogovora o obrocnoj otplati ili nagoditi se o minimalnom iznosu koji bi bilo potrebno platiti). 

Ima li itko slicnih iskustava i kako ste postupili? 

Isto tako, moze li mi netko potvrditi kada stupa na snagu zastara za hep toplinarstvo a kada za svaku od stavki zagrebackog holdinga? 

Takodjer bi zamolila ukoliko znate za odvjetnika kojima su ovakvi slucajevi specijalnost.

Zahvaljujem puno.

Srdacan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko za ova dugovanja nisu pokrenuti ovršni postupci, tada je nastupila zastara. Ukoliko su pokrenuti, tada to tek treba utvrditi. 

Nitko se ne oglašava jer, ili nisu na vrijeme tražili naplatu putem ovrhe pa je nastupila zastara ili su postupci pravodobno pokrenuti, ali je zbog smrti nastupio prekid postupka i sada Vam teku kamate na dugove, a prijedlog za nastavak postupka na Vas kao nasljednika će predložiti tek kad im zaprijeti zastrani rok.

Ukoliko  se želite riješiti dugovanja, najbolje je da osobno pristupite ovrhovoditeljima (ne treba Vam za ovo odvjetnik) i tražite da Vam uvidom u svoju dokumentaciju navedu dugovanje na ime Vašeg prednika, te da vam preciziraju iznose duga, za koje razdoblje i ovršne postupke po kojima je osoba imala dugovanja, a potom kada budete imali uvid u ove podatke, možete predložiti dogovor oko uvjeta otplate.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija