Jump to content

molim za pomoć


kanconijer

Preporučene objave

poštovani,

Ukoliko sklopim ugovor o djelu sa poslodavcem zbog povečanja obima posla i dogovorimo neto plaću,recimo 5000kn.tj.satnicu od 25kn.(u najboljem slučaju)koliko bi to bio bruto iznos za njega?

sutra bi trbao ići na razgovor,pa bi zamolio barem približno o kojem bi se iznosu radilo?zahvaljujem na odgovoru.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovorima.
Oprostite ali jedno  mi jos nije jasno.na miroviskom mi je receno kada je u pitanju ugovor o djelu da poslodavac ima mnogo manja davanja za razliku od stalnog zaposlenja.radi se o jednoj maloj firmi koja se bavi strojnom obradom.kod njih sam odradio 100sati prakticne nastave kad sam se skolovao za cnc operatera.znam ja za kalkulatore brut-neto i ta informacija mi je bitna zbog pregovora oko satnice.primjer,mogu raditi na crno da se tako izrazim i tada bi satnica mozda bila 25kn.ukoliko bi bio ugovor o djelu,cca22kn.ili cak 20kn.shvacate o cemu pisem.da skratim,ne radi se o punom radnom vremenu,max.100h.mjesecno. rabe se razne varijante dogovora,govorim opcenito.kako je najpametnije dacse tako izrazim sklopit taj ugovor?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kanconijer je napisao:

Zahvaljujem na odgovorima.
Oprostite ali jedno  mi jos nije jasno.na miroviskom mi je receno kada je u pitanju ugovor o djelu da poslodavac ima mnogo manja davanja za razliku od stalnog zaposlenja.radi se o jednoj maloj firmi koja se bavi strojnom obradom.kod njih sam odradio 100sati prakticne nastave kad sam se skolovao za cnc operatera.znam ja za kalkulatore brut-neto i ta informacija mi je bitna zbog pregovora oko satnice.primjer,mogu raditi na crno da se tako izrazim i tada bi satnica mozda bila 25kn.ukoliko bi bio ugovor o djelu,cca22kn.ili cak 20kn.shvacate o cemu pisem.da skratim,ne radi se o punom radnom vremenu,max.100h.mjesecno. rabe se razne varijante dogovora,govorim opcenito.kako je najpametnije dacse tako izrazim sklopit taj ugovor?

 

Dosta je velik problem ukoliko se taj posao ne moze obavljat na ugovor o djelu.

Znam jedan d.o.o s jednim stalnim zaposlenim koji je (na tri pojacana dana) na ugovor o djelu uzeo radnicu u mirovini koja je prije tamo radila da radi kao trgovac.

Nakon sto ih je ulovila radna inspekcija kazna je bila 90000 kuna. Nisu uspjeli niti na sudu malo umanjit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kanconijer je napisao:

Zahvaljujem na odgovorima.
Oprostite ali jedno  mi jos nije jasno.na miroviskom mi je receno kada je u pitanju ugovor o djelu da poslodavac ima mnogo manja davanja za razliku od stalnog zaposlenja.radi se o jednoj maloj firmi koja se bavi strojnom obradom.kod njih sam odradio 100sati prakticne nastave kad sam se skolovao za cnc operatera.znam ja za kalkulatore brut-neto i ta informacija mi je bitna zbog pregovora oko satnice.primjer,mogu raditi na crno da se tako izrazim i tada bi satnica mozda bila 25kn.ukoliko bi bio ugovor o djelu,cca22kn.ili cak 20kn.shvacate o cemu pisem.da skratim,ne radi se o punom radnom vremenu,max.100h.mjesecno. rabe se razne varijante dogovora,govorim opcenito.kako je najpametnije dacse tako izrazim sklopit taj ugovor?

 

Shvaćam o čemu pišete. Gle, ako se nakon četverogodišnje škole prvi put zapošljavate na radnom mjestu u struci, poslodavac može koristiti za Vas stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa, na način da godinu dana radite za 2.600,00 kn koje plaća HZZ, a poslodavac Vam je dužan platiti samo putne troškove. Nakon toga, ako ste osoba mlađa od 30 godina, ako se ne varam, poslodavac može koristiti za Vas određeno oslobođenje od plaćanja doprinosa, ili umanjenje na plaćanje doprinosa.

Sve to možete koristiti pri pregovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija