Jump to content

Prekoračenje brzine - prvi prekršaj - mogućnost žalbe?


Antonio144

Preporučene objave

Pozdrav ljudi! 

Ima sličnih pitanja mojima, ali da pitam direktno. 

Na godišnjem prije mjesec dana su me između Opatije i Rijeke snimili da sam se vozio 91 km/h u zoni 50 km/h (prazna cesta, lijepi dan, ravna dionica, a desi se) i sada je stigao prekršajni postupak u kojem kaže da sam se vozio 31 km/h više od dozvoljenog i da moram platiti 2000 kn (smanjeno na 1000 kn ako platim u roku od 3 dana). Ja prihvatio da budem platio 1000 kn ali mi ljudi govore da se mogu žaliti na postupak pošto mi je to prvi prekršaj da dobijem samo opomenu. Mi se isplati žaliti se? Ili da platim tih 1000 kn i gotovo? Ako se žalim i odbiju žalbu onda moram platiti punih 2000 kn? 

Ako platim tih 1000 kn u roku od 3 dana piše mi da moram dostaviti u tih 3 dana PU u Rijeci. Mogu to mailom poslati ili moram poštom (pošto živim u Zagrebu)? Ako šaljem poštom to moram poslati u roku od 3 dana (Preuzeo sam pošiljku u subotu što znači moram sutra to poslati? Ili se broje radni dani ili?) a ne njima dostavljeno u tih 3 dana? 

Ja sam valjda mladi vozač (ili ne po novom?). Imam 25 godina a položio sam vozački ispit u 11 mjesecu 2017 tako da nemam ni godinu dana vozački. 

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upozorenje je samo mogućnost, nije obaveza, tako da nije sigurno da će ti policija dati samo upozorenje. S obzirom na prekršaj, vjerojatnije je da neće. Isto vrijedi i za sud.

Imaš na ovom linku ukratko o prigovorima i da, moguće je da ti po prigovoru smanje kaznu, ali s obzirom da se radi o brzini za koju možeš platiti polovicu, najviše se isplati iskoristiti baš to. I da ti smanje kaznu u postupku po prigovoru, teško da ćeš proći bolje.

Dostavljaš poštom (preporučeno s povratnicom, da imaš dokaz da si poslao i da su primili), mailom ili telefaksom, a zadnji dan ti je utorak (broje se svi dani, tako dati je nedjelja prvi dan, ponedjeljak drugi, a utorak treći)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Antonio144 je napisao:

Ja prihvatio da budem platio 1000 kn ali mi ljudi govore da se mogu žaliti na postupak pošto mi je to prvi prekršaj da dobijem samo opomenu. Mi se isplati žaliti se? Ili da platim tih 1000 kn i gotovo? Ako se žalim i odbiju žalbu onda moram platiti punih 2000 kn? 

Od policije nećeš dobit upozorenje a koliko će sud smanjit kaznu ne zna nitko.Ako se misliš žalit pošalji im podatke tko je vozio pa kad dobiješ prekršajni nalog na niega ćeš se žalit.Ako sud i ne smanji ništa plaćaš 2/3 kazne tj.1333.33 kn+ sudske troškove.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija