Jump to content

Kupnja stana koji u ZKU u teretovnici ima upisano pravo doživotnog stanovanja


Xyster

Preporučene objave

Pozdrav,

zainteresiran sam za kupnju stana koji u teretovnici u ZKU ima upisano pravo doživotnog stanovanja za Osobu X, dok vlasništvo glasi na Osobu Y, znači nešto u stilu:

 

Na temelju ugovora o darovanje nekretnine od ... predbilježuje ste pravo doživotnog stanovanja za korist: Osoba X

 

U vlastovnica dijelu ZKU dodatno piše:

 

Zabilježuje se zabrana otuđenja i opterećenja bez suglasnosti Osobe X

 

Znači radi se o tome da je otac (Osoba X) darovala stan sinu (osoba Y), te sada su oboje suglasni oko prodaje stana.

 

Stan bih kupovao kreditom banke, te bi na kupljeni stan stavio hipoteku banke, te neznam kako bi banka reagirala na ovakvo stanje ZKU.

 

Pitanja koja imam su:

  1. Mogu li Osoba X i Osoba Y podnijeti zahtjev da se ove dvije zabilježbe uklone iz ZKU, prije nego uopće krenemo sa potpisivanjem Predugovora i Ugovora o kupnji nekretnine, te ako je moguće, koliko vremenski može trajati da se to dogodi?
  2. Alternativno, što je potrebno učiniti drugačije ili dodatno napisati u Predugovor i/ili Ugovor o kupnji nekretnine, kako bi se uzelo u obzir trenutno stanju u ZKU?
  3. Koju od gore dvije navedene opcije mi preporučate da inzistiram od prodavatelja, pod uvjetom da su obje izvedive?
  4. Ako idem na drugu opcije, može li tu banka stvarati probleme oko odobrenja kredita?

 

Zahvaljujem vam se unaprijed na pomoći i savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija