Jump to content

Provala


Landara Pisone

Preporučene objave

Postovani,

Molim Vas za savjet a vezano uz moj problem.

Imao sam provalu u stan sa materijalnom stetom vecom od 12000 eur,na ulazu u zgradi imamo instaliranu kameru te je snimka izuzeta od strane policije,na moje iznenađenje provalu je izvrsila moja bivsa djevojka sa kojom nisam u kontaktu preko 2 godine.

Ulazna vrata od zgrade otvorila je kljucem kao i vrata od stana,kljuceve je ocito davno kopirala.

U kaznenom dijelu joj je pomagala i majka!?!?!? Koja je takodjer snimljena nadzornom kamerom.

 

Prilikom pljacke otuđene su samo stvari moje supruge,dok su moje stvari visoke vrijednosti ostale netaknute.

Policija je izvrsila pretres kod nje i sve stvari su pronadjene.

Moje pitanje je dali ju mozemo privatno tuziti i traziti zatvorsku kaznu i obestecenje za pretrpljeni strah i dusevnu bol.

 

Lp

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, sivko je napisao:

Otuđeno je sve vraćeno a druge štete nema (korišten ključ).

https://gov.hr/moja-uprava/pravna-drzava-i-sigurnost/zrtve-zlocina-i-nestale-osobe/prava-zrtava/1671

U ono za strah i duševne boli se ne razumijem.

Otudjeno je vraćeno tek kad je policija reagirala, a obzirom da je korišten ključ kako ide to sa upadom na tudji posjed (ulazak u stan)? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
, sivko je napisao:

Možda će ih teretit za tešku krađu i za neovlašten ulazak.Treba vidjet u policiji jer se za ulazak goni po prijedlogu oštećenog.

Mala napomena - stjecaj kaznenih djela (teške) krađe i narušavanja nepovredivosti doma bio bi prividan. Konkretno, radilo bi se o konsumpciji u vidu nekažnjivog pratećeg djela (neki teoretičari još rabe termin inkluzija), tako da ostaje samo progon za tešku krađu.

Kako su sve stvari vraćene, imovinske štete nema, ostaje neimovinska, ali po mom mišljenju, to se uopće ne isplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija