Jump to content

Zaposlenje za vrijeme radnog spora


Veronica Babić

Preporučene objave

Poštovani svi,molim Vas stručni savjet u mome slučaju:

naime,uskoro predajem tužbu protiv poslodavca zbog nezakonitog otkaza ugovora o radu.Zahtjevam u tome,da mi se dadne Ugovor o radu na neodređeno,budući da mi se 13 mjeseci, svakog mjeseca produžavao Ugovor o radu na određeno vrijeme,a bez opravdanog razloga za istim, i gdje se uvjek navodi da je razlog produženje ugovora :"usvajanje nove tehnologije i stručno osposobljavanje za rad",što zakonski nije dovoljan i opravdan razlog za svakomjesečno produžavanje Ugovora svih ovih 13 mjeseci,i zakonski sam nakon prvog takvog produženja Ugovora,zapravo zakonski na neodređenom Ugovoru.Otkaz sam usmeno dobila ovih dana ,nije mi produžen Ugovor.Poslala sam poslodavcu Zahtjev za zaštitu prava radnika,čekam 15 dana možebitni odgovor.Slutim da ga neće biti i neminovna je predaja tužbe Sudu.Zanima me,da li za vrijeme procesa koji će trajati mjesecima i godinama možda, imam pravo i smijem li se igdje zaposliti, jer neću živjeti od zraka svo to vrijeme čekanja na rješenje Suda .Neka mi netko kaže da znam, hoće li se moj život svesti na vegetiranje i čekanje pravde, jer znamo da su vremenska trajanja sudskih procesa duga.Da li ću pogrešku napraviti ako se igdje zaposlim da bi preživila ,dok čekam pravdu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Veronica Babić je napisao:

Otkaz sam usmeno dobila ovih dana ,nije mi produžen Ugovor.Poslala sam poslodavcu Zahtjev za zaštitu prava radnika,čekam 15 dana možebitni odgovor.Slutim da ga neće biti i neminovna je predaja tužbe Sudu.Zanima me,da li za vrijeme procesa koji će trajati mjesecima i godinama možda, imam pravo i smijem li se igdje zaposliti, jer neću živjeti od zraka svo to vrijeme čekanja na rješenje

U tom slučaju niste dobili otkaz, već Vam je istekao ugovor o radu. I naravno da se kao nezaposlena osoba imate pravo zaposliti, jer pravo na rad je Ustavom zajamčeno pravo pojedinca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija