Jump to content

Opća


gip

Preporučene objave

da li si predao zahtjev za rvi, jesi li bio u specijalnoj ili gardijskoj?

i to si dobro rekao da se može dobro proći i bez rvi, to sam nekoliko puta spominjao na forumu.

osim statusa rvi, ništa manje nisu bitni i ostali faktori i ima slučaja gdje se branitelji žale kako su prošli loše u mirovinskom a ima status rvi, ima ali su mu ostali faktori 0 bodova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sa pretpostavkom da si i dragovoljac imat ćeš dobar koeficjent za mirovinu.

žalio si se na status rvi, a da li si žalbi priložio noviju lječničku dokumentaciju iz koje je vidljivo da li si nastavio liječnje, ako nisi žalba će ti biti odbijena. bitno je da si zahtjev predao u roku a kad skupiš još lječničke dokumentacije, koje ležanje i eventualno šifru onda obnavljaš zahtjev, zapamti da obnavljaš, ne podnosiš jer će te odbiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Općenito gledaju svu liječničku dokumentaciju (ovisno o vještaku) gleda se i na rezultate psihološkog testiranja gdje uglavnom piše u zaključku da nisi sposoban raditi više posao koji si radio, odnosno nesposoban za bilo kakav drugi posao, a i godine starosti znaju odlučivati o konačnoj ocjeni. Još ti je i važan omjer rat-mir i ishodovati status HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

gleda se i na rezultate psihološkog testiranja gdje uglavnom piše u zaključku da nisi sposoban raditi više posao koji si radio, odnosno nesposoban za bilo kakav drugi posao,

 

Pa recimo na ovaj komentar imam pitanje.

 

Ako te MUP-ova zdravstvena komisija proglasi nesposobnim za policijskog službenika, pa zar to ne znači i automatski da si profesionalno nesposoban , ne mislim na opću nesposobnost, ali opet ponavljam zar se to automatski ne smatra profesionalnom nesposobnošću što bi ovi vještaci trebali prihvatiti kao takvo ( profesionalna nesposobnost ).

 

Jer recimo da ta osoba nema druge škole nego samo srednju školu unutarnjih poslova i to mu je jedino zanimanje i profesija ( policajac ) i MUP-ova komisija ga proglasi nesposobnim za policajca, pa po logici bi ga i vještaci trebali proglasiti profesionalno nesposobnim jer je policija njegova profesija !? :-?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam ja shvatio MUP-ova komisija te proglasi nesposobnog za OSO, a znaš i sam da u MUP-u radi mnogi koji to nisu, po mome te mogu strpat u neku kancelariju "da preslažeš papire s jednog na drugi sto, na neku portu ili da zalijeveš cvijeće" (malo zajeb........), ali ostaješ u radnom odnosu, a vjerojatno znaš za koje novce ako nisi OSO.

Ako griješim neka me isprave!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodadi je napisao:

po mome te mogu strpat u neku kancelariju "da preslažeš papire s jednog na drugi sto, na neku portu ili da zalijeveš cvijeće" (malo zajeb........), ali ostaješ u radnom odnosu, a vjerojatno znaš za koje novce ako nisi OSO.

Ako griješim neka me isprave!!!!!

 

To je bilo prije tako, ali sada više nema toga.

Kada te ovi proglase nesposobnim za policajca ( MUP-ova komisija ), kadrovska nadležne PU šalje tvoje papire u Tvrtkovu na invalidsku procjenu radne sposobnosti. E što oni tamo odluče tato ti je, ali nema ti više da radiš u MUP-u bez ovlaštenja to što si naveo, ako si obolio u službi.

 

Sve zavisi od ratnog puta i ostoaloga.

 

Pitaj Mrljavca, neka on kaže jel sam u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodadi je napisao:

po mome te mogu strpat u neku kancelariju "da preslažeš papire s jednog na drugi sto, na neku portu ili da zalijeveš cvijeće" (malo zajeb........), ali ostaješ u radnom odnosu, a vjerojatno znaš za koje novce ako nisi OSO.

Ako griješim neka me isprave!!!!!

 

Moraju vas poslatiu mirovinu jer više niste sposobni da radite kao OSO zbog ozljede na radu koju ste zadobiliu Domovinskom ratu.

 

Nema više da kosite travu oko policijske postaje ili neki drugi posao da se radi za minimalnu plaću. Vi ste u mirovini.

 

To je 100 % jer znam da je moj doktor opće prakse dobio dopis od kadrovske moje PU u kojemu stoji da sam od komisije MUP-a proglašen nesposobnim za policajca, te da je moja dokumentacija otišla u HZZMO i kada stupi pravomočno rješenje HZZMO meni prestaje radni odnos u MUP-u, u MUP-u ne kao policajcu nego općenito u MUP-u.

 

Eto to je moje saznanje o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branitelji koji su zaposleni u mup-u ne trebaju razmišljat o profesionalnoj nesposobnost sa strahom da ne završe u skladištu ili kancelariji.

njima je korak dalje županijski vještak i ništa drugo.

štose tiče kancelarija, košnje trave i skladišta i dalje postoji mogučnost da oso ako je ozljeđena ili obolila dobije lakše radno mjesto sa zadržavanjem plaće ali taj dio zaboravite jer se ne odnosi na branitelje.

dakle:

1.šarengradska

2.županijski vještak

3.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

esad je napisao:

branitelji koji su zaposleni u mup-u ne trebaju razmišljat o profesionalnoj nesposobnost sa strahom da ne završe u skladištu ili kancelariji.

njima je korak dalje županijski vještak i ništa drugo.

štose tiče kancelarija, košnje trave i skladišta i dalje postoji mogučnost da oso ako je ozljeđena ili obolila dobije lakše radno mjesto sa zadržavanjem plaće ali taj dio zaboravite jer se ne odnosi na branitelje.

dakle:

1.šarengradska

2.županijski vještak

3.......

 

Toćno, je to sve kako je esad napisao, : pogotovo ovo zadnje :

1.šarengradska

2.županijski vještak

3......

 

ja sam branitelj zaposlen ( još uvijek se vodim u MUP-u ), prošao sam br. 1 Šarengradska

2. Tvrtkova ( gdje su mi rekli da idem u mirovinu ( nisu rekli da li je opća ili profesionalna - to mi nisu rekli a ja nisam pitao, rekli su da ću dobiti rješenje doma ) i još su rekli da moj predmet šalju daje Taborskom, ma šta to značilo ), znači sada pod broj 3......bi trebao ići Taborskom ( tko je to i gdje i koliko se čeka od Tvrtkove do njega ) ?

 

Dobar je ovaj forum, skroz je dobar, sasvim slućajno sam naletio na njega, pozdrav iz Slavonskog broda.

 

Zmija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobio si vojnu mirovinu odnosno braniteljsku ako neznaš dali je profesionalna ili opća nazovi tvrtkovu i pitaj 0800636363 mirovinski faktor za opću je 1,0 a za profesionalnu 0,8 to ti mogu reči tete nna informacijama

 

a koliko se čeka od Taborskog 2-3 mj i tamo neideš osobno samo dokumentacija odlučuju koliko je vojno a koliko civilno ona šema 50%-50% ili više ili manje jer za civilni dio je koeficjent0,85 a za vojni 1,85 znači što više vojne to veča mirovina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

polazni faktor:

- za hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, bez statusa HRVI, 1,10

 

-za hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, pripadnika gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme Domovinskog rata, bez statusa HRVI, kao i za dragovoljca iz Domovinskoga rata bez statusa HRVI i za hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata sa statusom HRVI 1,50

 

- za pripadnika gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme Domovinskog rata sa statusom HRVI, kao i za dragovoljca Domovinskog rata sa statusom HRVI 1,85.

 

 

Mirovinski faktor za invalidsku mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad iznosi 1,0

 

Za invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad nezaposlenom branitelju iznosi 0,8

 

Mirovinski faktor za invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad koja je u cijelosti ili u dijelu nastala kao posljedica okolnosti obrane suvereniteta Republike Hrvatske, koja se isplaćuje hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata za vrijeme zaposlenja ili obavljanja samostalne djelatnosti, iznosi 0,5.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko se ukupno čeka ?

 

Npr. bio sam u Tvrtkovoj na razgovoru kod jedne tete, koja je gledala moju dokumetaciju i malo razgovarala samnom. Trajalo je sve skupa 5 minuta. Rekla je da idem u mirovinu, ali nije rekla koju ( opću ili profesionalnu ) rekla je samo da šalje dalje moju dokumetaciju Taborskom i ništa više.

 

E sada mene zanima od tada kada sam bio kod nje na razgovoru u Tvrtkovoj, pa do konačnog rješenja koliko se čeka ? Znači, dok ovi moji papiri odu kod Taborskog ( koliko sam pročitao i skonatao ja tamo ne idem ), pa do konačmog rješenja o mirovini.

 

Što je onda s tim papirima, jel se onda ti papiri koje ovi iz Tvrtkove pošalju u Taborski ponovno vračaju u mirovinski u Tvrtkovu, pa onda oni donose rješenje ili ovi iz Tvrtkove meni prvo pošalju na kučnu adresu rješenje koju sam nesposobnost dobio ( opća - profesionalna ), pa onda tek naknadno mi pošalju i rješenje o konačnoj mirovini ( omjer - rat - mir - profesionalna - opća ) sve u jednom rješenju ?

 

To mi nije jasno ? Jel to čekam 2-3 mjseca konačno rješenje ili samo dok moji papiri iz Tvrtkove odu Taborskom ili što....

 

I koliko rješenja ja sada čekam jedno ili dva, mislim ovo što sam gore napisao, hoće li mi doći samo jedno rješenje i u njemu sve objašnjeno od opće ili profesionalne do omjera rat - mir ili ću prvo dobiti jedno rješenje koja je nesposobnost pa onda drugo ( konačno ) ?

 

Jedino sam razumio da ne moram ići ja osobno Taborskom ( to mi je već olakšanje jer mi je već dosta ponavljanja jedne te iste priče i općenito kontakata sa ljudima i svih tih komisija, najviše volim biti doma u četri zida )

 

Hvala :-?:-o

 

Zbunjeni

 

nikpraskaton je napisao:

 

 

a koliko se čeka od Taborskog 2-3 mj i tamo neideš osobno samo dokumentacija odlučuju koliko je vojno a koliko civilno ona šema 50%-50%

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nikpraskaton je napisao:

dobio si vojnu mirovinu odnosno braniteljsku ako neznaš dali je profesionalna ili opća nazovi tvrtkovu i pitaj 0800636363

 

U kojem vremenskom roku od kada sam bio u Tvrtkovoj na vještačenju da nazovem ? I koga da tražim, mislim što da kažem ? Da tražim nekoga određenoga ili općenito ?!

 

Daj malo pojasni mi to.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslije Tvrtkove dobivaš privremeno Rješenje o akontaciji mirovine ( ukoliko je ona niska nemoraš se nadati velikoj mirovini, bar u velikom broju slučajeva )i obrazac za HZZO da se možeš zdravstveno osigurati.Nakon toga papiri sa nalazom i mišljenjem vještaka idu na reviziju u MOBMS, kod sada već izgleda bivšeg Taborskog.Obično putuju 10-20 dana.Evo ti broj revizije 01 / 3786227, gdje možeš saznati da li ti je stigao tvoj predmet i da li je kompletna dokumentacija(meni su tražili novu potvrdu od ureda za obranu tako da sam čekao oko mjesec i nešto sitno ).Ako je sve u redu u pravilu je kod njih sve brzo gotovo, s tim ako si dobio u tvrtkovoj relativno malo oni se se slažu sa svime i samo daju suglasnost na doneseno mišljenje vještaka.No i tu postoji mogućnost, odnosno imaju pravo da te pozovu na pregled ili dostavu medicinske dokumentacijeNakon toga papiri se vraćaju u Tvrtkovu kod tvoga referenta.Informacije o stanju tvoga predmeta možeš dobiti na tel: 01 / 4595473 ili zadnji 4, s time da je poželjno da znaš broj spisa ili osobni broj-iz radne knjižice.Ako imaš i civilnoga staža predmet ide u Trpimirovu na obračun, gdje oni traže financijske podatke za taj staž, a sama brzina ovisi da li si radio u jednoj ili više firmi kojima oni šalju zahtjev za dostavom tih financijskih podataka ( kod mene je to trajalo par mjeseci ).Ako se oni očituju da nemaju te podatke onda te obračunavaju po svojim koeficijentima za te godine.Nakon toga predmet ti se vraća tvome referentu koji ti piše konačno rješenje o mirovini koje ti sadrži sve ( kakva je mirovina , omjer posljedica rata-van toga i na kraju izračun koliko ti iznosi).Uza sve prijepise i dostave i to obično potraje dva do tri tjedna. Ukoliko nisi zadovoljan donesenim rješenjem imaš pravo žalbe Središnjoj službi HZMO u roku 15-dana od primitka rješenja.Tu bih ti savjetovao da nađeš nekog odvjetnika koji ima prakse sa tim stvarima( 500-1000 kuna ali ne isplati se sam pisati).Cijeli postupak može trajati od 4-6 mjeseci pa do godinu dana.Ja sam kao dvo prvo morao proći prvo komisiju za ocjenu sposobnosti DVO, pa častan otpust uz pravo na mirovinu tako da i tu izgubiš dosta vremena.I na kraju koliko god volio biti u 4 zida konstantno moraš ganjati nalaze jer Rješenje o mirovini podliježe reviziji za koju bi te trebali pozvati u roku 4 godine ali nikada ne znaš kada će stići poziv.Nadam se da ti je sada nešto jasnije, a ukoliko zatrebaš nešto javi se na mail.Uživaj

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zelenaberetka je napisao:

Poslije Tvrtkove dobivaš privremeno Rješenje o akontaciji mirovine ( ukoliko je ona niska nemoraš se nadati velikoj mirovini, bar u velikom broju slučajeva )i obrazac za HZZO da se možeš zdravstveno osigurati.

 

s tim ako si dobio u tvrtkovoj relativno malo oni se se slažu sa svime i samo daju suglasnost na doneseno mišljenje vještaka.

 

Pa tko donosi omjer rat - mir - mirovinsko ili Taborski ? Ne razumijem kako ti ovi iz mirovinskog mogu poslati privremeno rješenje o mirovini ako je potreban omjer rat - mir ako ideš u braniteljsku mirovinu ?!

 

I ovo drugo, što ako sam u mirovinskom dobio relativno malo, odnosno s čime se tko slaže ?!

 

:-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirovinsko ti donosi kompletmu ocjeu tj da li se radi o općoj ili profesionalnoj nesposobnosti, isto tako određuju i koliki je omjer da je bolest posljedica rata a koliko van toga.Akontaciju dobivaš da ne bi bio bez ikakovih primanja, a sve to ide Taborskom na reviziju te se on sa mišljenjem vještaka iz tvrtkove slaže ili ne.To ti je ta revizija i koliko znam po broju slučajeva za prošle godine u velikoj većini se složio sa mišljenjem vještaka iz Tvrtkove.Nakon usaglašavanja ili promjene od njegove strane kompletan spis se vraća u Tvrtkovu i na osnovu toga se vrši konačni izračun i piše konačno rješenje.

Što se tiče akontacije ako je ona mala logično je da je velika šansa da će ti i mirovina biti mala.Ne zaletavaju se oni samo tako da bi ti dali veliku akontaciju.Kolega mi je dobio akontaciju 1500,oo kuna a konačna mirovina je bila 1760,00. Ja sam dobio akontaciju oko 1900,oo a konačno 3600,oo. Drugi kolega je dobio akontaciju oko2700,oo a konačno oko 5500,oo. Sasvim je sigurno da ti neće dati akontaciju recimo 2700,oo a da konačnim rješenjem mirovina bude 2000,oo. Nadam se da ti je sada malo jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zelenaberetka je napisao:

Mirovinsko ti donosi kompletmu ocjeu tj da li se radi o općoj ili profesionalnoj nesposobnosti, isto tako određuju i koliki je omjer da je bolest posljedica rata a koliko van toga.Akontaciju dobivaš da ne bi bio bez ikakovih primanja, a sve to ide Taborskom na reviziju te se on sa mišljenjem vještaka iz tvrtkove slaže ili ne.

Što se tiče akontacije.............

 

Jel to vrijedi i za pripadnike MUP-a isto ? :-?

 

Inače puno hvala, puno mi je jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zelenaberetka je napisao:

Mirovinsko ti donosi kompletmu ocjeu tj da li se radi o općoj ili profesionalnoj nesposobnosti, isto tako određuju i koliki je omjer da je bolest posljedica rata a koliko van toga.Akontaciju dobivaš da ne bi bio bez ikakovih primanja, a sve to ide Taborskom na reviziju te se on sa mišljenjem vještaka iz tvrtkove slaže ili ne.To ti je ta revizija i koliko znam po broju slučajeva za prošle godine u velikoj većini se složio sa mišljenjem vještaka iz Tvrtkove.Nakon usaglašavanja ili promjene od njegove strane kompletan spis se vraća u Tvrtkovu i na osnovu toga se vrši konačni izračun i piše konačno rješenje.

Što se tiče akontacije ako je ona mala logično je da je velika šansa da će ti i mirovina biti mala.Ne zaletavaju se oni samo tako da bi ti dali veliku akontaciju.Kolega mi je dobio akontaciju 1500,oo kuna a konačna mirovina je bila 1760,00. Ja sam dobio akontaciju oko 1900,oo a konačno 3600,oo. Drugi kolega je dobio akontaciju oko2700,oo a konačno oko 5500,oo. Sasvim je sigurno da ti neće dati akontaciju recimo 2700,oo a da konačnim rješenjem mirovina bude 2000,oo. Nadam se da ti je sada malo jasnije.

 

I koliko sve to skupa traje ?????? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čuj ima nekih sitnih razlika.Kao HV, odnosno DVO preduvjet da dođeš kod vještaka u Tvrtkovu je da prvo dobiješ da si nesposoban od Komisije za ocjenu sposobnosti DVO ( nekada bili u Vlaškoj, pa u Čerininoj a sada izgleda u Zvonimirovoj ).Kod mupa postupak isti samo što je prvi preduvjet Šarengradska , dalje sve istoKao Dvo nakon tvrtkove dobivaš akontaciju mirovine, dok za MUP ne znam:Kako oni imaju sindikat i neke stvari drugačije i čini mi se da imaju pravo na plaću do konačnog rješenja o mirovini, ali to bi ti trebao reći netko iz MUP-a tko je to prošao( čini mi sew da je to netko objasnio u nekim od odgovora pa malo potraži.Ostali nemaju veze sa zdravstvenim komisijama MORH-a i MUP-a nego idu kod vještaka upodručnoj službi prema mjestu prebivališta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao DVO prije Tvrtkove moraš prijeći komisiju MORH-a za ocjenu sposobnosti DVO ( nekad Vlaška , poslije Čerinina a sada Zvonimirova) , dok kao pripadnik MUP-a prvo Šarengradska a onda Tvrtkova.Kako MUP ima sindikat tako postoje i razni ugovori , tako da tu nisam doma ( ja sam išao iz HV ), ali mislim da oni zadržavaju plaću do konačnog rješenja o mirovini.Tu bi ti trebao odgovoriti netko tko je išao iz MUP-a, a vjerujem da je negdje u temama i obrađeno pa malo potraži.Ostali idu odmah kod vještaka iz mirovinskog u područni ured prema mjestu prebivališta, te ukoliko zadovoljavaju kriterije za invalidsku mirovinu također dobivaju prvo rješenje o akontaciji, dalje sve isto..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija