Jump to content

petak u pet u uredu


patsy

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 6 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Kužiš, taj ugovor na neodređeno RADNO VRIJEME, haha, ima i druge kontra efekte....npr. ja već unaprijed znam da će se pravi problemi pojaviti tek oko 14h popodne jer onda dolazi novi materijal i sl. Pa to znači barem do 17h na poslu....i što se događa....nekad mi se niti ne da drugo ništa početi kad znam da ništa neću stići jer nas je premalo (naravno, čim manje radnika, to manji trošak za poslodavca, jupi, jupi)...drugim riječima, mislim da manje napravim ovako, nego kad bi znala da ću biti 8h pa bok....mislim ono, kad moraš moliti da ideš u 15h doma ili još bolje, u 17h doma, a na poslu si prije 7h....koma....nego, može poslodavac pravilnikom o radu odrediti da je radni tjedan 45 sati i da to nisu prekovremeni? Jednostavno, radi se od 7-16h (najmanje, naravno) i on veli da tih 5h su u pravilniku i da nisu prekovremeni....i osim toga, imam još jedno pitanje - da li je moguće, kako naš poslodavac navodi, da mu je odobreno od strane inspekcije da se rade prekovremeni konstantno(koje on doduše prijavljuje kao max. 10h tjedano po radniku, iako nije tako), a radi se o poslu sa iznimno štetnim kemikalijama?! Pod izgovorom da je naša firma dobra (plaća doprinose i sl.), pa joj to dozvoljavaju. Molim?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija