Jump to content

moralna podrska oboljelima od PTSP


anonimno

Preporučene objave

ponukan cestim ne samo pogresnim nego i pogibeljnim stavom hrvi koji taj status ostvaruju po osnovi ptsp-a, vecinom iz 2005, a koji u svojoj osnovi glasi da "njima nema spasa" zelio bi ih malo motivirati i uliti nade za bolju i zdraviju buducnost.

 

buduci da sam relevantnim linkovima na stranice strucnih radova objavljenih na hrvatskom zavodu za javno zdravstvo vec ukazao da je ptsp i te kako izlijeciva bolest i da se cak i bez bilo kakve terapije povlaci u 60% slucajeva spontano, te buduci da su, u atipicnoj letargiji, na moja hrabrenja podatkom da izrael na 10.000 rvi ima samo 3 koja taj status ostvaruju temeljem psihickih poremecaja, odgovarali sa:

 

"izraelci su psihicki pripremlejni na rat" ili

 

"izraelska vojska uziva vojnu nadmoc nad neprijateljem, njima je lakse, pa zato nisu prolupali"

 

evo u danasnjem jutarnjem lijepog primjera kako to izgleda rat u izraelu:

 

http://www.jutarnji.hr/kultura_i_zivot/panorama/clanak/art-2007,3,27,samo_ubojice,68075.jl

 

dakle, potpuni mir, nema linije bojisnice, nema neprijateljskog polozaja, nema neprijateljskog vojnika, samo puno civila, a medju njima i neupadnjiva 22godisnja zena...

 

a onda zena pridje kontrolnoj tocki vojske, aktivira eksploziv oko pasa i raznese kako sebe, tako i jos cetvoricu izraelskih vojnika, a nepoznati broj rani i osakati..

 

eto, gospodo - to je rat u izraelu, tu vojna nadmoc nema nikakvog znacaja i na to se nikoga ne moze pripremiti - zato ne gubite nadu, vidite da nije sve tako crno kako se vama cini i da se ptsp i u takvim uvjetima moze odlicno drzati pod kontrolom i uspjesno pomagati ljudima koji su prosli takve strsove!

 

znaci, samo hrabro, ne gubite nadu, bit ce vama bolje! ako vas nasa vrla psihijatrija uspije svesti makar na 100 puta veci broj od izraelaca - ogroman posao su napravili!

 

relevantni linkovi na izrael sa 3 ptsp na 10.000 rvi i ukupno, i vojska i civili 2000 registriranih ptsp-ovaca

 

http://www.vjesnik.hr/html/2003/04/16/Clanak.asp?r=unu&c=16

 

http://www.jutarnji.hr/zagreb/clanak/art-2006,11,21,invalidi_izrael,51303.jl

 

i najsvjeziji link na stanje u hrvatskoj

 

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,2,11,branitelji_hdz,62163.jl

 

za caffe sam pretpostavljam?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ma ti si stvarno gori i od spamera,od čega ti boluješ?

toliko o tome,a što de tiče tvojih "relevantnih linkova"što to pančić ima za reć kao politolog u svezi ptsp-a?

zašto ljudima daješ tako providne linkove,tipa jutarnji kolko se sjećam kad smo se prepucavali oko ove teme,i tada si pliio o 3 ptspa u izraelu,gdje ti nalaziš poveznice između Domovinskog rata i izraela.

Recimo ljudima hvala za vaše zasluge i pokrenimo napokon skrb o istima onako kako i zaslužuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Vrlo zgodan način za opravdanje svog nasilničkog ponašanja u društvu i obitelji je tzv. PTSP. Ja to imam i nitko me ne smije dirati jer sam bio u Domovinskom ratu, a ja ću raditi što je mene volja. Takvih devijacija na tone. Najsvježiji primjer jednog PTSP zlikovca je Korade, koji ga neki čak zovu i "General"! Ubistvo djeteta od 15 godina je PTSP - opravdanje za svoje nedjelo.##################################################

##########################################################

"""""""""""""""""""

 

 

Editirao Mrljavac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Zašto PTSP bolesnici smiju imati dozvolu za nošenje oružja ako se zna da je to psihičko oboljenje i zašto mogu imati vozačke dozvole? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxDase razumijemo, moj muž je branitelj, dragovoljac ali nije ganjao invalidnosti i penzije jer mu je gušt jest kruh zarađen sa svijim rukama a ne povlačenjem xxxxxx po Vrapču i Popovači.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-Zašto PTSP bolesnici smiju imati dozvolu za nošenje oružja ako se zna da je to psihičko oboljenje i zašto mogu imati vozačke dozvole? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxDase razumijemo, moj muž je branitelj, dragovoljac ali nije ganjao invalidnosti i penzije jer mu je gušt jest kruh zarađen sa svijim rukama a ne povlačenjem xxxxxx po Vrapču i Popovači-

-----------------------------------------------------------

 

 

blago tvom mu~u pa mo~e raditi.

ako je bio u debeloj pozadini nije ni mogao biti ranjen ili dobiti PTSP.

PTSP se dobije kao posljedica ranjavanja ili zato

eniaatva u neprijateljskom logoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ako uzmu vozačku dozvolu B kategorije osobi oboljeloj od PTSP-a, a recimo da ta osoba nije u mirovini nego je u stalnom radnom odnosu ( oboljenje je takvo da osoba može još raditi ), kako će ta osoba ići na posao ???

Pretpostavimo da radi noćne smjene u recimo pekari i živi u takvom mjestu gdje nema redovitih gradskih linija javnog prijevoza a treba stići do poslo, do kojega može doći jedinio autom . Kako će ta osoba doći na vrijeme na posao i otići s njega doma ?

 

Znači toj osobi pošto se uzela vozačka dozvola B kategorije mora dobiti svog osobnog vozača kojega će plačati isti oni koji su i oduzeli vozačku dozvolu ili tu osobu treba poslati u mirovinu jer joj je oduzeta vozačka dozvola a samim time i uvjeti dolaženja i odlaženja s posla ( a kada je u mirovini opet ima pravo kretanja, znači i pravo na osobnog vozača 24 sata )

 

Ako je osoba već u mirovini i ima vozačku dozvolu B kategorije i ista joj se oduzme a osoba ima auto i ne želi se voziti javnim gradskim ili prigradskim prijevozom ( na što ima pravo ), istoj se osobi opet mora osigurati osobni vozač 24 sata na raspolaganju jer je Ustavom zajamčena sloboda kretanja-koja bi oduzimanjem vozačke dozvole bila upitna. Jer ako netko želi sijesti u auto u 2 ujutro i provozati se gradom jer ne može spavati na to ima potpuno pravo - ali ako mu je vozačka oduzeta ; kako onda ?

 

Evo, ja sam u mirovini 30 % hrvi PTSP, neka mi uzmu vozačku dozvolu B kategorije ( drugu i nemam ) i neka mi dodjele vozača na raspolaganje 24 sata - odma pristajem.

Evo kao osobnog vozača mogu predložiti svoju suprugu koja je ne zaposlena pa bi joj dobro došao posao i to još u državnoj službi jer radila bi za neko od ministarstva koji bi ju plaćali ali bila bi moj osobni vozač - evo odma potpisujem da mi se uzme vozačka !

 

Lijep pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, ja sam u mirovini 30 % hrvi PTSP, neka mi uzmu vozačku dozvolu B kategorije ( drugu i nemam ) i neka mi dodjele vozača na raspolaganje 24 sata - odma pristajem.

Evo kao osobnog vozača mogu predložiti svoju suprugu koja je ne zaposlena pa bi joj dobro došao posao i to još u državnoj službi jer radila bi za neko od ministarstva koji bi ju plaćali ali bila bi moj osobni vozač - evo odma potpisujem da mi se uzme vozačka !

 

 

 

dragovoljno se javljam da mi oduzmu vozačku dozvolu B kategorije (drugu nemem),i da mi žena bude vozač.

HRVI 80% i sa PTSP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A oružje? Je li u redu da psihički bolesnici posjeduju oružje? I trba li svaki psihički bolesnik ili invalid imati svog vozača jer mu je sloboda kretanja ustavno zajamčena? Znam da ću iznervirati moderatora ali htjela bih znati što branitelji misle o tome. Zaista sam mišljenja da je PTSP jako zloupotrebljena kategorija odlaska u mirovinu i da treba raditi svatko tko može. Što je sa istraživanjima da je baš rad najbolji lijek protiv PTSP-a?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pelargonija je napisao:

Zaista sam mišljenja da je PTSP jako zloupotrebljena kategorija odlaska u mirovinu i da treba raditi svatko tko može. ?

 

Svako ima pravo na svoje mišljenje i slobodu govora, pa tako i na slobodu kretanja.

 

Mislim da sam sve napisao što sam mislio na ovu temu.

 

Pozdrav svim braniteljima , posebno onima koji su ranjeni, oboljeli od PTSP-a i drugih bolesti braneći Lijepu našu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija