Jump to content

Tražim odvjetnika/(cu) - problem sa trafostanicom HEP-a


Ninach

Preporučene objave

Problematika objekata " HEP-a " tj. njihovih trafostanica na privatnim parcelama.

Na parceli u mojem vlasništvu stoji trafostanica od 1950 i neke godine. Nalazi u kutu parcele uz prometno križanje.

Molim odvjetnike/(ce) koji imaju iskustva sa tom problematikom da mi se jave na mobitel.

Zahvaljujem i srdačan pozdrav!

Ivan, mob: 091 / 518 - 5588

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glavni cilj je da " HEP " izmjesti trafostanicu. To po njihovome ne bi baš išlo pošto električni vodovi iz te trafostanice idu na četiri strane. Valjda bi trebali umjesto te stare trafostanice izgraditi barem dvije nove.

Njihov prijedlog je bio da se trafostanica premjesti na postojećoj parceli ( cca 30 m X 100 m )na kraj parcele da ne bude uz samo raskršće. Znači iz jednog kuta u drugi koji je u doticaju sa susjednom parcelom i cestom. Problem je i u tome što HEP nakon eventualnog premještanja trafostanice traži minimalno 10 metara od trafostanice zabranu gradnje. Ta susjedna parcela je isto u vlasništvu obitelji ( rodbine ) pa ne mogu sada od jednog problema napraviti još dva nova, svakako da bi izmještanje riješilo sve probleme.

Otkupna cijena zemljišta je mizerna, mislim da bi eventualna renta bila bolja.

Ako imate kakvih iskustava sa takvim i sličnim problemima slodobno se javite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa trafostanicim nemam iskustva, nešto sa HT-om i sa 'prebijanjem' dijela zemljišta (gradilišta) izdvojenog za prometnicu, sa komunalnim doprinosom za gradnju. I sitni incidenti sa drugim komunalcima.

Sa HT-om sam imao natezanje sa stupom na gradilištu. Nakon bezuspješnih molbi dao sam im ultimatum, kratak rok da ga uklone sami, ili ću stup osobno srušiti u prisustvu novinara i svog odvjetnika koji će im 'stisnuti' četiri konkretne tužbe.

Tako su ga ekspresno uklonili da sam i sam bio iznenađen, gotovo kao da mi je Mudrinić brat! (nije, nažalost)

:-D

 

Poanta je da i veliki monopolisti počinju shvaćati da Zakon o vlasništvu vrijedi i za njih.

 

Pravne prakse zapravo i nema previše, a zahtjevi su često pretjerani, nerealni na obje strane. Komunalci bi dali malo ili ništa , a ljudi bi često silne milione.

Zemljište se mora otkupiti po realnoj tržišnoj cijeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija