Jump to content

rok suđenja Upravnog suda


tonko7

Preporučene objave

Podnosi se zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku, a ne tužba, i to Vrhovnom sudu.

 

Protiv rješenja Vrhovnog suda o tom zahtjevu (npr. ako VS nije prihvati zahtjev) može se podnijeti ustavna tužba.

 

Nema nikakvog ili između VS i Usud-a.

 

Predložak zahtjeva postoji na Legalisu, a upute za ustavnu tužbu na stranicama Ustavnog suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da se dosta kužite u ovu temu , pa da se unaprijed pripremim, da Vas pitam: Koji je pravni lijek protiv konačne presude Upravnog suda, komu se podnosi, i ako negdje ima kakva "špranca" za pisanje - isto bi mi vrlo dobro došlo, pošto sam od Upravnog suda upravo saznao da mi je predmet u radu na sudskom vjeću...

 

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Presuda Upravnog suda je uvijek zadnji pravorijek u upravnom sporu, a time i upravnom postupku, osim ako Upravni sud ne vrati predmet na rješavanje upravnim tijelima.

 

Dakle, nema redovnog pravnog lijeka na tu presudu. Može se podnijeti ustavna tužba protiv presude Ustavnom sudu, ali to ne odgađa izvršenje presude Upravnog suda.

 

Upute za podnošenje ustavne tužbe nalaze se na stranicama Usuda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da sam načuo da postoji i nešto poput: zaštite zakonitosti šta se predaje državnom odvjetništvu, pa onda oni Vrhovnom sudu; koje je državno odvjetništvo mjesno ili stvarno nadležno u takvom postupku i mali li tko kakvu "šprancu" za pisanje zahtjeva za zaštitu zakonitosti pravomoćnog rješenja u upravnom postupku...?

 

Pomozite!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija