Jump to content

Ovrha, pomoć!!


denm

Preporučene objave

Ovako, sudužnik sam u kreditu za auto još od 1999 god.

Dužnik nije podmirivao svoje dugove, tako da su mi stizale opomene, i uvijek je rečeno da će se to riješit. 2005 je raskinut ugovor za kredit zbog neplačanja, 2006 su mi došli na vrata da popišu stvari, ja ih nisam pustio u kuću. Sutkinja je predložila da se dogovorim sa dužnikom,što sam i napravio, na što je dužnik rekao da će bit sređeno, i nakon toga se niko ništa nije javljao, do ovog tjedna kada sam dobio zaključak o ovrsi, da će za dva tjedna biti popisivanje stvari ako se do tada ne plati iznos. Dužnik nema novaca da se to podmiri, i nema prijavljene nekretnine i pokretnine na sebe, izbjegava njihove opomene, tako da odlučili sjest na mene!!

Inače auto je prodan 2001. neznam dali od strane banke ili dužnika, a da ja o tome nisam ništa znao niti bio obavješten!!

Zanima dali imam ikakava prava, da se izađe iz tog sudužništva ili na koj nači bi se dalo spriječit to popisivanje stvari, bilo što jer sam se obratio na par strana, ili mi nemogu ništa reći ili kažu da nemam nikava prava, zato da bi svaka pomoć i savjet bili dobrodošli!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neka garancija za vračanje duga je bio i auto

knjižica vozila je trebala biti u banci kao zalog da se auto neće prodati.

pošto je banka izgubila zalog gubi se i pravo na jamstvo.

traži da ti banka da na čuvanje auto kupljen na kredit.

 

prouči Zakon o obveznim odnosima

gubitak jamstva

 

Oslobođenje jamca zbog gubitka osiguranja

Članak 119.

(1) Ako vjerovnik napusti zalog ili koje drugo pravo kojim je bilo osigurano ispunjenje njegove tražbine ili ga izgubi svojom krivnjom i tako onemogući prijelaz toga prava na jamca, ovaj se oslobađa svoje obveze prema vjerovniku za onoliko za koliko bi mogao dobiti ostvarenjem toga prava.

(2) Pravilo stavka 1. ovoga članka vrijedi kako u slučaju kad je pravo nastalo prije sklapanja ugovora o jamstvu, tako i u slučaju kad je nastalo nakon toga

 

 

svaku činjenicu moraš navesti sudu

oni ne istražuju.

 

navedi i zastaru potraživanja i to obvezno jer na nju sud ne pazi po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru!!

na zastaru nažalost nemogu ić, malo sam se raspitao,jer tužba prek banke je kao počela 2005. a kao zastara na to je 10 godina, ako znaš drugačije molim te mi javi...

 

a za ovo da napišem tužbu banci? jel mi odvjetnik to treba sastavit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija