Jump to content

Zatezne kamete na zaostale dijelove plaće


crnosipac

Preporučene objave

Tijekom 2002. godine podnio sam poslodavcu MO RH zahtjev za priznavanje prava za uvećanje osnovne plaće za 8% temeljem stečenog znanstvenog stupnja magistra znanosti. Poslodavac je zahtjev odbio nakon čega sam podnio tužbu Upravnom sudu koji je 2008. godinio donio presudu u moju korist. Nakon toga je poslodavac donio novo rješenje i tijekom lipnja i listopada 2009. godine mi je isplatio zaostale dijelove plaće za razdoblje od veljače 2002. do listopada 2007. kada mi je prestao radni odnos ostvarivanjem prava na starosnu mirovinu.

Stoga Vas molim da mi pomognete u slijedećim pitanjima: Imam li pravo tražiti od poslodavca zakonske zatezne kamate pošto mi je poslodavac obračunao i isplatio dijelove plaće prema plaćama koje su važile u tim razdobljima bez zatezne kamate?

Na koji način mogu ostvariti pravo na zatezne kamate?

Hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni imaš pravo na kamate, imajući u vidu razdoblje isplate a i presude US, trebao bi provjeriti kako ti je određena mirovinska osnovica prigodom umirovljenja i dostavljanja visine plaće mirovinskom.

Svakako treba podnijeti zahtjev i tražiti isplatu zakonske zatezne kamate na isplaćenu razliku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija