Jump to content

Oslobađanje od poreza za prvu nekretninu


dadonati113

Preporučene objave

Kupila sam svoju prvu nekretnin- stan od 47 kvadrata i time riješila stambeno pitanje sebe i dvoje maloljetne djece.Uredno podnesla zahtjev za oslobađanje od poreza ali tad nastaju problemi. Suprug sa kojim ne živim već duže vrijeme (ali to nismo papirnato riješili )) trebao je dostaviti dokumentaciju da je i on prijavljen na toj adresi. Kako to nisam dostavila, već sam im objasnila da je to nemoguće i dala im podatke o njegovoj adresi boravka (s time da naglasim da on nema nikavu nekretninu), dobila sam rješenje da moram platiti porez. Žalila sam se i došla do drugostupanjskog rješenja koje mi je također odbijeno. Što mi je ćiniti osim pognute glave ići moliti :moli: da mi odobre plaćanje na rate :klanja: hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako niste razvedeni (nema papira ) dostaviti suprugovu izjavu da živite odvojeno.

smatra se da je brak razveden ako je prestala životna zajednica više od godinu dana.

izjavu ovjeriti kod javnog bilježnika.

priložiti i tužbu za rastavu braka (ako postoji).

tužbom pokrenuti upravni spor (po uputi o pravnom lijeku)

dokaze uz tužbu dostavitu upravnom sudu.

 

odvjetnik bi bio poželjan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno, al mislim da će me odvjetnik i troškovi upravnog spora doći isto koliko su mi i odrapili porez :( nego sad kopam po tim svim papirima i vidim da sam ja uredno prijavila zahtjev za oslobođenje od poreza 02/04 a prvo rješenje sam dobila 11/08 dal sam se možda mogla pozvati na kakvu zastaru ili mi je za to sada kasno pošto sam dobila rješenje drugostupanjskog suda a nisam do sada to niti vidjela :tupan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija