Jump to content

Nasljeđivanje mirovine (Njemačke)


kaataarinaa

Preporučene objave

Poštovani,

zanima me ima li gospođa koja se planira udati za Njemca, dvojnog državljanstva, hrvatsko i njemačko, pravo na njegovu mirovinu ukoliko on umre. On se ženio već dva puta do sad, a ona jednom. Ima li ona pravo na njegovu mirovinu nakon što umre, ili bi se dijelila na prvu i drugu ženu s kojima ima sada već punoljetnu djecu?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
To bi onda trebalo provjeriti prema propisima SR Njemačke te bilateralnim sporazumima između RH i SR Njemačke. Provjerite kod najbliže Ispostave HZMO-a.

 

Teško je doći do odgovora u HZMO-u jer nažalost ni sami ne znaju propise po pojedinim državama te predmete prosljeđuju u te države .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

zanima me ima li gospođa koja se planira udati za Njemca, dvojnog državljanstva, hrvatsko i njemačko, pravo na njegovu mirovinu ukoliko on umre. On se ženio već dva puta do sad, a ona jednom. Ima li ona pravo na njegovu mirovinu nakon što umre, ili bi se dijelila na prvu i drugu ženu s kojima ima sada već punoljetnu djecu?

Hvala

 

mirovina se ne nasljeđuje. mirovina ili obiteljska mirovina(udovička renta) je zakonsko pravo.

i u njemačkoj pravo na udovočku rentu imaju udovice. ako je rastavljen bivša nije udovica.

ako nije rastavljen nemože ponovo sklopiti brak.

udovica koja prima svoju mirovinu ima pravo i na dio udovičke rente.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

zanima me ima li gospođa koja se planira udati za Njemca, dvojnog državljanstva, hrvatsko i njemačko, pravo na njegovu mirovinu ukoliko on umre. On se ženio već dva puta do sad, a ona jednom. Ima li ona pravo na njegovu mirovinu nakon što umre, ili bi se dijelila na prvu i drugu ženu s kojima ima sada već punoljetnu djecu?

 

Hvala

 

Dali ste jako malo informacija i iz iskustva znam kako će se ( ako scenarij bude kako ste planirali ), jako dobro "prosijavati" odnosi sa bivšim suprugama.

 

http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/publikacije/glasovnica/broj1112_2006/njemacka.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija