Jump to content

Czzs ili Sud


mariwa

Preporučene objave

Majka sam curice od 4 godine. Otac je upisan u rodni list. I to.je sve od njega. Dode je vidjeti.jednom u 3 mjeseca. Nekad cesce nekad duze. Platio je mozda 4 rate za vrtic za ove 4 godine i dao mi par puta po 200 kn kao da joj kupim nesto. Zaposlen je. I ja isto. Obecavao je bit cemo skupa ja sam vjerovala i cekala od toga vidim nista. Mada se teska srca odlucujem htjela bi da se odredi po sudu da dijete zivi sa mnom i da mu odredi kada bi je trebao vidati ako zeli naravno i da placa za nju koliko sud odredi. Zvala sam Centar tamo kazu da oni nemaju veze sa tim da moram preko odvjetnika kao poslati neki zahtjev da se to sve pokrene i.kao nemam pravo na besplatnog odvjetnika.jer sam zaposlena. Jel mi moze neko pomoci i reci proceduru kako sve to ide zahvalna unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po mom mišljenju, sud mora odrediti s kojim će roditeljem dijete živjeti, pravo na susrete i druženja s drugim roditeljem i uzdržavanje od strane tog roditelja, zajedno s njegovom visinom. Kasnije se vi možete nagoditi pred CZSS za povećanje visine uzdržavanja ili slično, ali prvu odluku, po mom mišljenju, mora donijeti sud. Imate dvije opcije: možete tražiti da vam ured državne uprave u županiji dodijeli pravo na besplatnu pravnu pomoć, ili to možete tražiti (u određenom broju slučajeva to čini) od Hrvatske odvjetničke komore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znaci sve mora ici preko suda. u czss su mi rekli da nemam pravo na besplatnu pravnu pomoc jer sam zaposlena. za minimalac naravno. sta to znaci da ako hocu sve gore navedeno napraviti moram traziti odvjetnika i platiti ga.

 

Za ovo vam ne treba odvjetnik.

Obratte se pisanim dopisom CZSS i neka izvole odraditi posao. Svi državni činovnici imaju frazu - 'to nije naš posao' . Pa čiji je onda?

 

Oni imaju pravnu službu koja ne radi posao koji bi trebale raditi, ali 'uvijek imaju previše posla'.

Pravnica vas može i mora uputiti, oni imaju i predložak tužbe (imate to i na internetu). To uopće nije nešto komplicirano.

Socijalna radnica bi trebala kontaktirati oca i upozoriti ga na njegove obaveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imate pravo. radim od pola 8 do 16. prvo dođem u CZSS i odma me onaj zaštitar na ulazu otpravi sa "rade sa strankama od 8 od 13h". ja ne znam kako radni narod moze doći do sluzbi koje bi trebale raditi u korist gradana osim da uzmu godisnji.

onda nazovem i spoje me sa pravnikom CZSS i on mi kaze sve gore navedeno i u startu me isprepada da otac ima ista prava kao ja i sta mislim dobiti time. ne mislim nista samo hocu da imam napismeno da je dijete dodjeljeno meni i da ocu odrede kad da je vida mozda on dode sebi i pocne je redovito vidati jer curici nedostaje tata a valjda je vrijeme da nakon 4 godine tom djetetu nesto priustim od njega. ma ...sve je to strasno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imate pravo. radim od pola 8 do 16. prvo dođem u CZSS i odma me onaj zaštitar na ulazu otpravi sa "rade sa strankama od 8 od 13h". ja ne znam kako radni narod moze doći do sluzbi koje bi trebale raditi u korist gradana osim da uzmu godisnji.

onda nazovem i spoje me sa pravnikom CZSS i on mi kaze sve gore navedeno i u startu me isprepada da otac ima ista prava kao ja i sta mislim dobiti time. ne mislim nista samo hocu da imam napismeno da je dijete dodjeljeno meni i da ocu odrede kad da je vida mozda on dode sebi i pocne je redovito vidati jer curici nedostaje tata a valjda je vrijeme da nakon 4 godine tom djetetu nesto priustim od njega. ma ...sve je to strasno

 

kao što rekoh, takvu odluku može donijeti samo sud. ali da je Centar za socijalnu skrb dužan biti vama na raspolaganju, i to je točno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Oprostite sto smetam imam jos jedno pitanje. Da li imam pravo na retroaktivno potrazivanje za alimentaciju od djetetovog rodenja do sada kada cu tek predati papire

Znaci nismo nikada bili u centru za socijalno niti na sudu da se odredi iznos alimentacije niti vidanje djeteta niti odredivanje s kim ce dijete zivjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala. nista ne znam o tome...jel moze savjet jel bi mi bilo bolje da platim odvjetnika da mi ureduje sve to i koliko to kosta. ili da trazim besplatnog odvjetnika, ne znam jel ucinak jednog i drugog isti...mislim efikasnost u poslu jednog naspram drugog. jel to postoji mogucnost da i oca djeteta tereti odvjetnik npr za pola troska

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako angažirate odvjetnika i uspijete u sporu, njegove troškove snosi protivna strana. Barem službene troškove, jer nažalost ima i "neslužbenih".

 

No, moguće je da vi ispunjavate uvjete za besplatnu pravnu pomoć ili pomoć od strane vašeg CSS-a. Otiđite prvo do njih, pa ćete znati na čemu ste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija