Jump to content

Odvjetnik "prevarant"


im-free

Preporučene objave

Dao sam jednom zajedničkome odvjetničkome društvu (otac i sin) punomoć da naplati parničke troškove od suprotne strane, točnije odvjetničko društvo me pozvalo dopisom da bi to učinilo za mene i da bi to bio iznos od 24000 kn od čega bi oni zadržali 4000 za trošak i nagradu a ostalo bi mi isplatili. Ja sam osnovom toga dopisa dao punomoć i nakon nekog vremena sam pozvan i oni su mi isplatili 19 000 kn., kao bili su još neki troškovi.

NO međutim. Visoki sud RH ukinuo je pravomoćno rješenje Županijskog i vratio na ponovno suđenje općinskome. Sada ovaj što je "platio" troškove traži natrag novce jer je kao rješenje poništeno i predmet vraćen na ponovno suđenje. Tu međutim se otkriva nešto o čemu nisam imao pojma. Odvjetnik kojem sam dao punomoć BEZ MOG znanja naplatio je VIŠE od dvostruko nego je meni isplatio, točnije 4782,60 EUR

I sada ovaj tuži i sud donosi rješenje kojim moram vratiti iznos od 4782,60 s troškovima postupka, odvjetnika i kamatama a ja sam primio samo 19000 kn. zaprepašćujuće također da sud u obrazloženju presude navodi kako nisu podneseni nikakvi suprotni dokazi tužbenome zahtjevu iako sam sudu predao dopis odvjetničkog društva i potvrdu o primljenome iznosu od 19 000 kn.

Da priča bude još zanimljivija, u istome predmetu isto odvjetničko društvo je zastupalo moju braću (odvojemo) i na ime njih naplatio je još 5364,54 EUR

Oni o tome nisu imali pojma. Na sudu se odvjetnik u njihovom slučaju branio da je to njegov novac koji je on naplatio za svoj rad iako su mu oni kod svakog dolaska na raspravu plaćali u gotovimi a nakon završetka postupka on ih nije pozvao da bilo što plate. Njima je još gore jer oni nemaju nikakav papir a i nisu ništa primili. Njihov je problem što je bio njihov opunomoćenik u predmetu i kao takav je "imao pravo" tražiti naplatu bez da oni o tome što znaju ili da ih što pita ili da mu za to dadu suglasnost. Sada bi oni morali platiti sve to iako niti lipe od toga nisu vidjeli.

Ima li tko kakav savjet što da učinimo i kao da se spasimo jer ovo platiti ne možemo.

Ja sam spreman primljeni iznos od 19000 nekako vratiti ali ne mogu i ne želim vratiti nešto što je netko uzeo drugi.

Hvala svima unaprijed za pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu podnesite kaznenu prijavu protiv odvjetnika za kazneno djelo zlouporabe povjerenja iz čl. 240. st. 2. u vezi st. 1. KZ-a. Braća se mogu pridružiti. Prije kaznene prijave bilo bi dobro pozvati dotičnog tateka i sineka da vam isplate razliku koju su prešutjeli i sebi stavili u džep.

 

Spomenuo bih vam i mogućnost prijave HOK-u, ali njihovi disciplinski postupci su smiješni, jer polaze od premise da je klijent uvijek u krivu (osim brutalnih previda, koji su endemični).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu vam lijeka nema. Pravno gledano, dosuđeni troškovi uvijek pripadaju stranci u postupku, a kako će ta stranka podijeliti "plijen" sa svojim odvjetnikom, sud ne zanima niti ulazi u to. Zato i vas terete i to ćete biti dužni platiti, svidjelo se to vama ili ne, jedino vam preostaje pokušati doći do razlike koju je odvjetnik prisvojio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima li tko kakav savjet što da učinimo i kao da se spasimo jer ovo platiti ne možemo.

Ja sam spreman primljeni iznos od 19000 nekako vratiti ali ne mogu i ne želim vratiti nešto što je netko uzeo drugi.

Hvala svima unaprijed za pomoć

 

vrati češ ako ne dragovoljno onda ovrhom.

ono što je uzeo tvoj opunomoćenik uzeo si ti.

 

trebao si čekati donošenje revizijske odluke.

da revizija nije prošla dobio bi troškove uvečane za kamate.

sada imaš obvezu vratiti što je tvoj odvjetnik naplatio uvečano za zakonske zatezne kamate od uplate traženih troškova.

 

dobio si reviziju i o njoj si se trebao izjasniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani bovu

Ni ja ni dugi nismo bili upoznati s time da je išlo na VS kao ni to što odvjetnik radi. Ja sam se odazvao NJEGOVOME pozivu da je postala pravomoćna presuda a ostali nisu ni o čemu imali pojma. Slažem se s tobom što si napisao no mislim da zanemaruješ jednu činjenicu. Ja sam mu dao punomoć po njegovome dopisu na 24000 kn dok je on uzeo skoro 5000 eur što ja nisam znao a meni je isplatio 19000. Ja moram izjaviti žalbu, mislim da se slažeš, dali će on pristati vratiti nama ukradeno neznam ali onda sigurno će ići DORHU i naravno već nekim zainteresiranim medijim. Neki i od njegovih kolega bi rado da im to ustupim. Biti ću prema njemu "gospodin" do kraja i pustiti mu da sve karte odigra, nakon toga neće mu biti ugodno. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano na temu a budući da se spremam na tužbu protiv banke za povrat preplaćenih

kamata u kreditu sa valutnom klauzulom CHF zanima me kakvu punomoć dajem odvjetniku? Naime znam da mu moram dati punomoć za zastupanje, ali htio bih izbjeći

da po eventualnom dobivenom sporu novac bude uplaćen na račun odvjetnika kako bih

izbjegao situaciju u kojoj se našao im-free! Zanima me da li odvjetnik za naplatu na svoj račun mora imati nekakvu specijalnu punomoć osim one za zastupanje kako bih izbjegao davanje iste!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano na temu a budući da se spremam na tužbu protiv banke za povrat preplaćenih

kamata u kreditu sa valutnom klauzulom CHF zanima me kakvu punomoć dajem odvjetniku? Naime znam da mu moram dati punomoć za zastupanje, ali htio bih izbjeći

da po eventualnom dobivenom sporu novac bude uplaćen na račun odvjetnika kako bih

izbjegao situaciju u kojoj se našao im-free! Zanima me da li odvjetnik za naplatu na svoj račun mora imati nekakvu specijalnu punomoć osim one za zastupanje kako bih izbjegao davanje iste!

u punomoći navedeš koje je radnje odvjetnik ovlašten poduzimati.

podnošenje tužbe, zastupanje pred sudom, podnošenje potrebnih podnesaka.

ako potpišeš praznu punomoć odvjetnik dopisuje šta mu je potrebno.

odvjetnici nisu voljni prihvatiti slučaj sa ograničenom punomoći.

ako pristane traži kopiju punomoći.

uz odvjetnika možeš biti na raspravi i iznositi obranu . ako je potrebno možeš ispravljati odvjetnika. možeš tražiti kopije svih podnesaka, kopiju tužbe i sudskih pismena i odluka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu, ovo je još iz 2012 g a sada je dobilo sudski epilog.

 

ovo moje - naše iskustvo je definitivno takvo da NITKO odvjetnicima nebi smio vjerovati jer od njih ni na koji način nitko nas ne štiti.

Nevjerovatno je da imam: dopis kojim me odvjetničko društvo poziva na davanje punomoći gdje jasno stoje iznosi (iznos za naplatiti, iznos nagrade i razlika za mene) osnovom kojeg dajem punomoć, imam dokaz koliko sam primio a sve to nije dovoljno da bi bio čist i da bi trebao vratiti koliko sam primio. Tako su se oni mogli dogovoriti o nekom milionskom iznosu i ja - mi bi to trebali platiti a oni se smijati. Ovo će zaista puniti novinske stupce i sigurno otvoriti temu ovakvih "zakonskih" odredbi.

 

 

Sunčana strana ulice, što da ti kažem. Moraš vidjeti kako ćeš to riješiti da odvjetniku NE vjeruješ i da te zastupa. Nije jednostavno no mislim da je od slučaja do slučaja. U jednome predmetu ISTOG odvjetnika sam opunomoćivao za svaku pojedinu radnju ili prisustvo raspravi. Bio sam u pravu što mu nisam vjerovao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NITKO odvjetnicima nebi smio vjerovati jer od njih ni na koji način nitko nas ne štiti.

 

nisu oni otvorili kancelarije da bi nekog štitili.

otvorili su da bi zaradili i pri tome neki odvjetnici ne biraju sredstva kako će zaraditi.

ima i poštenih odvjetnika. malo ali ih ima.

 

ako se ne štiti sam niko te neće zaštititi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani G-man

To je preskupo i i upitno, mislim, obzirom na vrijednost.

Mislim da će odvjetničko društvo doći pameti kada naša komunikacija prestane i moja zadnja poruka im bude što ih čeka. Predati ću u tome slučaju medijima sve dokumente, prijaviti policiji i DORHU. Ovo nisam očekivao u životu ali ljudi neka znaju tko bi im mogao doći glave.

Glup je i zakon koji dozvoljava ovakve stvari. Imam sve dokaze tko je koliko uzeo i na koji način a JA moram sve vratiti što su oni iskemijali. Nije li strašna takva pravna sigurnos u lijepoj njihovoj

 

Ažurirano

 

bovu

Čovjek sam koji unaprijed daje povjerenje pa nek se svatko dokaže. Na žalost moram reći da još nisam u mojih 60 g upoznao čovjeka odvjetničke struke za kog bi mogao reći da bi mu mogao potpuno vjerovati. ČAST SVIMA KOJI TO JESU i svako dobro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Prema Zakonu o platnom prometu odvjetnik ne smije na svoj žiro račun primiti ukupna sredstva iz nekog spora .Odvjetniku je prema članku 14. Kodeksa HOK-a zabranjeno primanje novaca na svoj račun osim ograničenog dijela parničnih troškova koje je isti imao.U ovršnom postupku nije dopuštena punomoć kojom sredstva ovrhe idu na žiro račun odvjetnika.

Da bi sredstva ovrhe mogla ići na žiro račun odvjetnika tada bi se trebao sklopiti ugovor o toj činjenici i u rješenju o ovrsi trebao bi biti odvjetnik označen kao ovrhovoditelj.

U našoj praksi odvjetnici rade što žele ,a sud im drži ljestve u toj pljački .

 

Kada sudac dobije prijedlog ovrhe u kojemu jasno stoji da se sredstva ovrhe plaćaju na žiro račun punomoćnika ,tada savjestan i stručan sudac takav prijedlog treba odbaciti.

U ovršnim postupcima dešavaju se bezbrojne nezakonitosti , o kojima bi ODO trebalo

reagirati .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ude

Još jednom ću istaći da sam pozvan od odvjetničkog društva, dobio ponudu, da naplate moj parnični trošak od protivne strane. U dopisu - ponudi su istakli da bi trebao dobiti 24 000 kn od čega bi njima nagrada bila 4 000 ostalo bi trebalo pripasti meni. NO MEĐUTIM oni su od protivne strane naplatili 4782 EUR iako su upozoreni od protivne strane da je pravomoćna presuda poslana na reviziju. O istome ja nisam bio obavješten od odvjetničkog društva.

Revizija je prošla, suprotna strana traži povrat novca i tada isplivljavaju na površinu meni do tada nepoznate stvari. Nakon dobivene presude da moram vratiti cjeli iznos, ne samo primljenih 19000 kn, obratio sam se odvjetničkome uredu s pitanjem zašto me ne štite kada imaju moju punomoć i što je s razlikom (između 24000 kn i 4782 eur). Od njih sam dobio odgovor da je jedan od njih išao u mirovinu i da je ured naslijedio njegov sin. Punomoć da je prestala vrijediti isplatom mene (19000kn) i da je razlika od 19000 kn do 4782 eur njihova nagrada. Znači njima nagrada više od dvostruko nego meni za trošak iako su u svojem dopisu istakli da će njihova nagrada biti 4000 kn. Neznam dali je dovoljno za komentar navedenih pojedinosti. Puno bi mi pomogli, Hvala svima, odgovoriti ću također na svako pitanje koje bi Vam koristilo za nadopunu slike slučaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opisali ste modus operandi velikog broja odvjetnika. U razloge ne ulazim, iako su "javna tajna".

 

Što imate na raspolaganju sugerirao sam vam u postu #2, i nemam tu što za dodati. Nažalost, trošak ćete biti dužni vratiti u cijelosti, jer ponavljam sud ne ulazi u vaše dogovore s odvjetnikom (pa i one za koje niste ni znali, jer je posao stranke da nadzire rad svog odvjetnika). Preostaje jedino borba za ovu razliku koju si je odvjetnik pospremio u džep.

 

P.S. Ude je u pravu za većinu stvari, ali nažalost nema se volje to riješiti, iz razloga u koje neću ulaziti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem G-man no još nikako ne mogu shvatiti da : imam dopis kojim me poziva da će naplatiti 24000, za isto mu dajem punomoć, imam papir kojim potvrđujem da sam primio 19000, nemam saznanja o tome koliko je on uzeo para. Što bi bilo da je odvjetnik dogovorio s "platiteljem" 1000 000 kn, ja bi to morao platiti. Čemu onda papiri i gdje i kako se zaštititi od ovakvih prevara.

Eto ako može još samo ovo, definitivno

LP

 

 

p.s. dali bi prijava dorhu odgodila bilo što, npr. mogućnost ovrhe i dali se isto može prijaviti policiji obzirom da mi je dorh daleko

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaznenu prijavu možete podnijeti i pismenim putem nadležnom DORH-u. Možete i policiji. Sve će biti stvar dokazivanja. Sama prijava, doduše neće, po mom mišljenju, imati nikakva učinka po moguću ovrhu, jer parnični trošak se uvijek dosuđuje i pripada stranci u postupku, a kako će ga ona dalje podijeliti sa svojim punomoćnikom, sud ne interesira niti ulazi u to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
Hvala G-man, hvala svima. Ako kome još što padne na pamet, napišite. Rok za žalbu mi je u Ponedjeljak.

Pozdrav

 

Čitam i ne vjerujem...sad kad vidim kako je izigran im-free.proizlazi da je punomoć odvjetniku-kao potpisati Ugovor s vragom.To je trgovina u kojoj možemo ostati kratkih rukava.

Budući da sam na sličnom tragu,da me odvjetnik izigrao i odigrao za sebe,voljela bih čuti da li ova priča ima kakav nastavak?

Svako iskustvo podijeljeno ovdje,može koristiti,a najviše da nas opameti i da sa odvjetnicima budemo vrlo oprezni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija