Jump to content

Alimentacija pomorca


pomorac split

Preporučene objave

Poštovanje

Pošto se supruga i ja rastavljamo uskoro mene zanima na koji princip se određuje alimentacija ditetu pošto sam ja pomorac.

Ja ne bižin od nikakvog plačanja svom djetetu samo što moja supruga udara cifre koje nemaju veze s ničim.

Uglavnom.Ako postoji po narodnim novinama visina alimentacije po primanjima dali se gledaju moja prosječna mjesečna primanja pošto ja radim 6 miseci godišnje a 6 sam bez primanja...

Unaprid hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno za info.

To sam i očekivao ,al mi je trebala kakva takva potvrda.

Još jednom zahvaljujem

 

Savjetujem vam da angažirate dobrog odvjetnika koji će vas zastupati.

Danas je sustav alimentacija često takav da se vrlo proizvoljno određuje visina alimentacije.

 

 

Osobno sam mišljenja da bi se trebao definirati maksimalni iznos alimentacije, kao otprilike dvostruki nominalni iznos koji se godišnje određuje. Nema nikakvog racionalnog argumenta da se nekome pdredi alimentacija veća od 2500 kuna kao obaveza. Alimentacija je definirana kao pravo djeteta, i definirano je da je briga majke koju daje djetetu ekvivalent novčanih sredstava koje daje otac. Prema toj definiciji ispada da majka koja pria alimentaciju od 600 kuna za dijete brine mnogo manje o svom djetetu nego ona koja prima 8000.

Pritom je zanimljivo da se upravo feminističke udruge koje se bore za 'ravnopravnost' zalazu sa ukidanje bilo kakvih ograničenja u pogledu visine alimentacije.

Koji je smisao toga?

Alimentacija od 8 ili više tisuća kn je poticanje sponzoruša, a ne brige za djecu. Ako takva majka onda angažira dadilju za taj novac, zar to isto ne može i otac koji sve to plaća?

Druga je priča hoće li otac svom djetetu priuštiti 'med i mlijeko', ali to bi trebala biti njegova odluka, a ne prisila često bazirana i na potpuno proizvoljnim procjenama nečijih prihoda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja radim 6 miseci godišnje a 6 sam bez primanja...

alimentaciju si obvezan plaćati svaki mjesec bez obzira imao primanja ili ne.

alimentacija je obveza koja nastaje sudskom odlukom.

ali ako ne živite zajedno i ne skrbite o djetetu uplaćuj akontaciju (oko 1.200,00 kn) alimentacije svaki mjesec na račun majke kao skrbnice kojoj će sud dodjeliti skrb nad djetetom(obziromna okolnosti). na uplatnici obvezno naznačiti alimentacija (ili akontacija za alimentaciju) za mj.? god.? . uplatnice čuvati (kao oko u glavi) kao dokaz uplate na račun skrbnice.

sve što daš mimo računa je dar djetetu a ne alimentacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno sam mišljenja da bi se trebao definirati maksimalni iznos alimentacije...

 

Slažem se s ovim, jer u protivnom, kod suludih "cifri" faktički se dvije osobe uzdržavaju.

 

A jasno, ako drugi roditelj želi (i može) svom djetetu, povrh onog sudski određenog priuštiti i više - zašto ne, nitko im ne brani, u konačnici radi se o njihovoj dispoziciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno sam mišljenja da bi se trebao definirati maksimalni iznos alimentacije.
Na ovo su ukazivale udruge i pojedinci prilikom prijedloga za izradu novog Obiteljskog zakona, ali ministrica Opačić i visoko rangirane suradnice nisu blagonaklono gledale na takav prijedlog, baš ni kao na prijedloge o tome da se dijete u pravilu povjeri i jednom i drugom roditelju (pola-pola) na odgoj i skrb. Tko zna zašto su protiv toga ako to nije štetno za dijete? (retoričko pitanje)
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje

 

Situacija je slijedeća. Moja šogorica je u postupku brakorazvodne parnice, tj. sporazumnog razvoda braka. Imali su prvo ročište na Općinskom sudu, te su upućeni još i u Centar za socijalnu skrb, gdje su obavljeni razgovori pošto imaju zajedničkog sina od 9 godina. Rješenje od centra se još čeka…

 

U postupku je dogovoreno da će dijete živjeti sa šogoricom, a da će „bivši“ plaćati alimentaciju od 1200,00 kn mjesečno.

 

Pošto je muž izašao iz njenog stana početkom 6.mjeseca, a sad je već kraj 10. mjeseca, a njen muž za te mjesece nije dao ni kunu za sina, da li ona ima pravo na zaostatke alimentacije od 6. mjeseca od kada je muž odselio…???

 

Unaprijed hvala na odgovoru !

uređeno: od G-man
boldano
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto je muž izašao iz njenog stana početkom 6.mjeseca, a sad je već kraj 10. mjeseca, a njen muž za te mjesece nije dao ni kunu za sina, da li ona ima pravo na zaostatke alimentacije od 6. mjeseca od kada je muž odselio…???

 

Sin je cijelo vrijeme živio s majkom?

Čiji je stan? Njen ili bračna stečevina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad već raspravljamo o alimentaciji, da istaknem dva kontradiktorna i apsurdna članka Obiteljskog zakona u vezi toga:

 

 

Članak 310.

(1) Roditelj s kojim dijete stanuje svoj udio u obvezi uzdržavanja djeteta ispunjava kroz svakodnevnu skrb o djetetu, a roditelj koji ne stanuje s djetetom obvezu uzdržavanja djeteta ispunjava zadovoljavanjem materijalnih potreba djeteta u obliku novčanog uzdržavanja.(2) Svakodnevna skrb o djetetu smatra se jednakovrijednim zadovoljavanju materijalnih potreba djeteta u obliku novčanog uzdržavanja.

 

Kao što sam istaknuo - očito majka koja prima alimentaciju po 600 kuna za dijete jako slabo brine za to dijete, u odnosu na majku koja prima alimentaciju od 8000 kuna - obzirom je vrijednost te brige jednaka vrijednosti novca koji plati tata.

Ali meni se nekako čini da ona majka koja prima ovaj minmalni iznos vrlo često mnogo više pažnje i ljubavi posvećuje djeci nego ona koja prima 8000.

 

(1) Ukupne materijalne potrebe djeteta koje sud utvrđuje u parničnom postupku odnose se na: troškove stanovanja, prehrane, odijevanja, higijene, odgoja, obrazovanja i skrbi o djetetovu zdravlju.(2) Ukupne materijalne potrebe djeteta koje se utvrđuju u parničnom postupku određuju se prema životnom standardu roditelja koji ima obvezu plaćanja uzdržavanja.

Još jedan kotradiktorni članak, 'biser'!

 

Dakle, troškovi stanovanja, prehrane, odijevanja, higijene, odgoja, obrazovanja i skrbi o djetetovu zdravlju određuju se prema čemu?

Prema cijeni sztana, prehrane, odjeće ,...

Ne!

Nego prema debljini novčanika 'drugog roditelja' (čitajte - oca!)

 

Savršeno logično zaključivanje.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje

 

Situacija je slijedeća. Moja šogorica je u postupku brakorazvodne parnice, tj. sporazumnog razvoda braka. Imali su prvo ročište na Općinskom sudu, te su upućeni još i u Centar za socijalnu skrb, gdje su obavljeni razgovori pošto imaju zajedničkog sina od 9 godina. Rješenje od centra se još čeka…

 

U postupku je dogovoreno da će dijete živjeti sa šogoricom, a da će „bivši“ plaćati alimentaciju od 1200,00 kn mjesečno.

 

Pošto je muž izašao iz njenog stana početkom 6.mjeseca, a sad je već kraj 10. mjeseca, a njen muž za te mjesece nije dao ni kunu za sina, da li ona ima pravo na zaostatke alimentacije od 6. mjeseca od kada je muž odselio…???

 

Unaprijed hvala na odgovoru !

 

kakve veze ova tema ima sa alimentacijom ?

za svoj upit ste mogli otvoriti drugu temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija